Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Законність і ручне управління – це різні поняття у боротьбі з корупцією

Posted by operkor на 22 июня, 2015

2. ПОДЛОБНИКОВ

Автор: Віталій Подлобніков

Для боротьби з хабарниками і казнокрадами у нас створена найпотужніша армія: СБУ, прокуратура, МВС в цілому і його спецпідрозділ по боротьбі з економічною злочинністю зокрема, та податкова поліція. Проте зрештою бачимо, що найбільші корупціонери нині в бігах, корупція розростається на всіх владних щаблях, а силовики діють за вказівками згори.

Механізм для боротьби з корупцією у нас є. Але він не працює як самостійна одиниця. Ним керують у ручному режимі. Конфлікт між ГПУ і СБУ відкрито продемонстрував, що всі силовики перебувають під керівництвом і діють за вказівкою гаранта.

Взаємодія влади з правоохоронними органами спрямована на руйнування економічних і політичних супротивників. Ця система діє на всіх рівнях – від районного до самої верхівки.

У боротьбі з корупцією нам не треба вигадувати колесо – є світовий досвід, який просто треба використовувати. У розвинутих західних країнах створена атмосфера нетерпимості до зловживань владців. Плюс політична конкуренція.

На Заході реакція суспільства на зловживання дуже гостра, особливо зараз – в умовах кризи, коли люди озлоблені. В Україні ж до корупціонерів ставляться як до неминучого зла, яке чомусь не можна перемогти.

Законність і ручне управління – це різні поняття у боротьбі з корупцією. Нам потрібно викорінити корупцію як явище, щоб не було касти недоторканних і всі були рівні перед законом.

Довідка: Програма захисту українців (Програма ВО «Свобода»):

Розділ І. Влада і суспільство. Докорінне очищення та справедливий лад.

Пункт 4. Встановити обов’язкову перевірку держслужбовців та кандидатів на виборні посади з допомогою поліграфа («детектора брехні») на причетність до корупційних дій, співпраці з іноземними спецслужбами та на наявність подвійного громадянства.

Пункт 5. Ухвалити спеціальний антикорупційний Закон про контроль не тільки доходів, але й видатків державних посадовців та членів їхніх сімей.

Пункт 6. Запровадити в кримінальному законодавстві принцип «чим вища державна посада, тим вищий рівень відповідальності за скоєний злочин».

Віталій Подлобніков,

голова Запорізької обласної організації ВО «Свобода»

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: