Законність і ручне управління – це різні поняття у боротьбі з корупцією
Posted by operkor на 22 Червня, 2015

Автор: Віталій Подлобніков
Для боротьби з хабарниками і казнокрадами у нас створена найпотужніша армія: СБУ, прокуратура, МВС в цілому і його спецпідрозділ по боротьбі з економічною злочинністю зокрема, та податкова поліція. Проте зрештою бачимо, що найбільші корупціонери нині в бігах, корупція розростається на всіх владних щаблях, а силовики діють за вказівками згори.
Механізм для боротьби з корупцією у нас є. Але він не працює як самостійна одиниця. Ним керують у ручному режимі. Конфлікт між ГПУ і СБУ відкрито продемонстрував, що всі силовики перебувають під керівництвом і діють за вказівкою гаранта.
Взаємодія влади з правоохоронними органами спрямована на руйнування економічних і політичних супротивників. Ця система діє на всіх рівнях – від районного до самої верхівки.
У боротьбі з корупцією нам не треба вигадувати колесо – є світовий досвід, який просто треба використовувати. У розвинутих західних країнах створена атмосфера нетерпимості до зловживань владців. Плюс політична конкуренція.
На Заході реакція суспільства на зловживання дуже гостра, особливо зараз – в умовах кризи, коли люди озлоблені. В Україні ж до корупціонерів ставляться як до неминучого зла, яке чомусь не можна перемогти.
Законність і ручне управління – це різні поняття у боротьбі з корупцією. Нам потрібно викорінити корупцію як явище, щоб не було касти недоторканних і всі були рівні перед законом.
Довідка: Програма захисту українців (Програма ВО “Свобода”):
Розділ І. Влада і суспільство. Докорінне очищення та справедливий лад.
Пункт 4. Встановити обов’язкову перевірку держслужбовців та кандидатів на виборні посади з допомогою поліграфа (“детектора брехні”) на причетність до корупційних дій, співпраці з іноземними спецслужбами та на наявність подвійного громадянства.
Пункт 5. Ухвалити спеціальний антикорупційний Закон про контроль не тільки доходів, але й видатків державних посадовців та членів їхніх сімей.
Пункт 6. Запровадити в кримінальному законодавстві принцип “чим вища державна посада, тим вищий рівень відповідальності за скоєний злочин”.
Віталій Подлобніков,
голова Запорізької обласної організації ВО “Свобода”
Напишіть відгук