Хроніки та Коментарі

Інтернет-газета

“Распил” ЗАлКа – дело дурное и нехитрое

Posted by operkor на 25 Вересня, 2015

6Металеве обладнання з Запорізького алюмінієвого комбінату вивозили три фірми, пов’язані між собою. Фабула кримінального провадження по розкраданню обладнання викладена в ухвалі Соломянського районного суду м. Києва на вилучення документів від 26 серпня. За матеріалами справи, з електролізного цеху алюмінієвого комбінату на метал вирізали 608 електролізорів. Загальна вага призначеного для утилізації обладнання складала близько 1200 тон міді і 6600 тон алюмінію. Частину цього металу встигли вивезти, а іншу частину лише підготували до транспортування.

Також, в травні 2015 року на заводі демонтували  для  продажу три ливарних конвеєра для розливки алюмінієвої гущі. Крім цього слідство встановило, що керівництво ЗАлКу готує демонтаж і вивіз обладнання для виготовлення алюмінієвої катанки. Дії посадовців кваліфіковані за ч. 5. ст. 191 КК – розкрадання майна з використанням службового становища, скоєне групою осіб в особливо великих розмірах за попередньою змовою.

6Для вивозу обладнання на метал керівництво заводу уклало договір з трьома фірмами – “Євромаш”, “Дніпромет”, “Буденергомонтаж ЛТД”. Єдиним засновником “Дніпроінмету” є той же “Євромаш”, понад 90% якого належить британській Burnaby Trading.

Директором “Євромашу” значиться Сірко Віталій Олександрович. В свою чергу, співвласником енергодарського “Буденергомонтаж ЛТД” є Сірко Володимир Олександрович, раніше відомий як керівник місцевої організації Партії регіонів, а нині  один з активістів Самооборони, допомагає військовим.

В середині 2000-х ЗМІ відносили Сірко до однієї з груп, яка бореться за владу в Енергодарі, зазначаючи при цьому, що його підтримують дніпропетровські бізнес-структури.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: