«11Український народ дав світові чимало визначних письменників, поетів, винахідників, учених, філософів, педагогів, але кульмінацією, вищою досконалістю, що можлива для людини на землі, є святість. І наш народ має угодників Божих, які прославлені в Небесній Церкви. Ці люди своїм життям явили приклад того, як потрібно жити, щоб догодити Богові, показавши приклад найбільшої мудрості та праведності», — зазначив  архіепіскоп Запорізький та Мелітопольский Лука. Про це порталу Depo.Запоріжжя розповіли у прес-службі запорізької єпархії (УПЦ МП).

На думку архієпископа, День українських святих об’єднає країну.

«Ми впевнені, що становлення української державності, самоідентифікація єдності нашого народу, можливе, насамперед, не за культурологічною, історичною, мовною чи фольклорною ознакою, а за ознакою вищого прояву індивідуального розвитку особистості — святості. Встановлення Дня Пам’яті Собору святих, які просіяли на нашій Батьківщині, є актуальною вимогою сьогоднішнього часу», — підкреслив Лука.

Архієпископ пропонує святкувати День всіх українських святих у найближчу неділю після Дня Хрещення Русі, який відзначається 28 липня.