Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Син і невістка Гонтаревої забрали 450 тис грн. з “Дельта Банку”, коли не всі змогли

Posted by operkor на 28 апреля, 2016

0Національне антикорупційне бюро оприлюднило постанову свого детектива про закриття кримінального провадження №42015000000002776 (див. також нижче повний текст документу), яка була відкрита на підставі заяви голови правління ГО “Центр протидії корупції” В.Шабуніна. У своїй заяві В.Шабунін посилався на публікацію журналіста О. Дубінського в “Фейсбуці”. Суть заяви полягала у тому, що голова НБУ, зловживаючи службовим становищем, інформувала своїх родичів щодо фінансового стану ПАТ “Дельта Банк”, що надало їм перевагу у знятті коштів з депозитних рахунків у цьому банку до введення тимчасової адміністрації.

Згідно з документом, 03.02.2014 Антон Гонтарев (син глави НБУ) та Дельта Банк уклали договір банківського вкладу на 800 тис грн. строком до 08.02.2015.

09.02.2015 А. Гонтарев пролонгував частину депозиту — на 200 тис грн. — до 08.08.2015 (ця сума зрештою була йому виплачена Фондом гарантування вкладів).

Крім того, 10.02.2015 А. Гонтарев перерахував зі свого рахунку своїй дружині — В. Гонтаревій (яка, до речі, теж мала вклад на 4362 дол. у Дельта Банку) — 300 тис грн на рахунок у “Дельта Банку”.

11.02.2015 через касу відділення Дельта Банку А. Гонтареву було виплачено з поточного рахунку 149,9 тис грн. І ще 149,1 тис грн наступного дня (12.02.2015).

Нагадаємо, що тимчасова адміністрація була введена в “Дельта Банк” 02.03.2015. До того, як мінімум, кілька місяців він мав проблеми з ліквідністю, через що вкладники мали проблеми з поверненням своїх коштів.

При цьому дружина А. Гонтарева (тобто невістка глави НБУ) — В. Гонтарева — 10.02.2015 перерахувала своєму батьку та матері по 50 тис грн. з тих коштів, які отримала від свого чоловіка. Крім того, 11.02.2015 через касу відділення банку отримала 149,9 тис грн. Залишок на 51,4 тис грн. не був знятий до введення тимчасової адміністрації

Вказаний залишок, а також згадані вище 4362 дол (тобто загалом — 169,9 тис грн) вона згодом отримала як компенсацію від Фонду гарантування.

Окремо в заяві НАБУ зауважується, що “в період з 16 січня по 2 березня 2015 року таким самим чином, шляхом перерахування коштів на рахунки інших осіб та зняття коштів частинами, з рахунків ПАТ “Дельта Банк” зняли кошти приблизно 13 тис. клієнтів банку на загальну суму близько 2 млрд. грн. Отже, операції сина голови НБУ не мали виключний характер, відтак не можуть розглядатися як надання переваги близьким особам шляхом зловживання службовим становищем”.

Від Finbalance: бажаючих забрати кошти було значно більше. Тим паче, чим ближче було до дати введенням тимчасової адміністрації, тим це було складніше зробити, а кількість бажаючих, відповідно, зростала на фоні посиленням паніки вкладників та погіршення стану ліквідності “Дельти”.

Як констатується в постанові детектива НАБУ, під час допиту невістка глави НБУ заперечувала знайомство з членами ради директорів “Дельта Банку” або його куратором від НБУ. Також вона запевняла, що не обговорювала зі своєю свекрухою фінансовий стано Дельта Банку.

Під час допиту син глави НБУ А. Гонтарев також стверджував, що не просив свою матір посприяти йому або його дружині в отриманні коштів по рахунках у “Дельта Банку”. За його словами, фінансовий стан “Дельта Банку” він з матір’ю не обговорював.

Допитана як свідок глава НБУ Валерія Гонтарева теж запевнила, що не обговорювала з родичами фінансовий стан “Дельта Банку” та не віддавала жодного наказу або прохання посприяти родичам в отриманні коштів з рахунків у “Дельта Банку”.

Звернемо увагу, що 27.03.2015 глава НБУ В. Гонтарева в інтерв’ю виданню hubs.ua, говорячи про депозит сина в “Дельта Банку” заявляла, що “год истек, когда банк уже не возвращал вклады, поэтому он его так и не забрал”. “Фонд гарантирования вкладов выплатит ему 200 000 гривен — остальное пропадет”, — запевняла В. Гонтарева.

Відповідаючи ж на питання журналістки, чи не просив син допомогти витягти вклад з “Дельти”, В. Гонтарева зауважила, що “нет, он понимает, что за собственные финансовые решения нужно отвечать”.

При цьому під час допиту в НАБУ глава НБУ зауважила, що вона пам’ятала про депозит сина в “Дельта Банку”, але точно не була обізнана, коли закінчився строк цього вкладу та чи знімав він по ньому кошти.

Від Finbalance: не цікавитися долею майже мільйона гривень у подібній ситуації могла б або дуже порядна і законослухняна чиновниця, або дуже заможна (або ж яка, принаймні, вважає, що для її близьких відповідна сума не критична).

Хоча, зрештою, теоретично можливий варіант поєднання вказаних рис. Теоретично.

2

34567891-2Finbalance

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: