Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

РУКИ ПРОЧЬ ОТ БАРТЫША! Заявление

Posted by operkor на 16 мая, 2016

11-2«Розглянувши звернення головного редактора газети «Горожанин Информ», члена НСЖУ Андрія Бартиша, секретаріат Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України висловлює серйозне занепокоєння в зв’язку з ситуацією, що склалася навколо його професійної журналістської діяльності.

Журналістську спільноту насторожують факти неправомірного тиску прокурором Генеральної прокуратури В.І. Куценком на А. М. Бартиша, як на журналіста та головного редактора газети «Горожанін-Інформ» та на свідків, які виступають в судовій справі на боці журналіста.

Вже сама непомірна сума морального відшкодування – 100 000 грн., є ні що інше, як предмет залякування і тиску, причому не лише на відповідача А.М. Бартиша, а й опосередковано на інших журналістів, щоб не наважувалися писати критичні статті про В.І. Куценка та інших посадових осіб з високих владних кабінетів.

11Викликає здивування і занепокоєння також незаконна вимога позивача В.І. Куценка назвати джерела інформації, якими журналіст А. Бартиш користувався при підготовці оскаржуваних публікацій, чого за законом не можна вимагати.

Також, всупереч вимогам законодавства України, відповідачем відносно журналістських розслідувань А. М. Бартиша, залучено також видавця газети «Горожанин Информ», який виконує лише матеріально-технічні функції і за законом не несе відповідальності за змістовне навантаження публікацій.

Куценко В.І, як посадова особа, юрист за освітою, працівник Генеральної прокуратури, не може цього не знати. А, отже, свідомо вчиняє психологічний тиск на журналіста, висуваючи незаконні вимоги, наносить шкоду його репутації. Більш того, навколо А. М. Бартиша штучно створюється негативна ситуація. Він – небажаний гість на прес-конференції в обласній прокуратурі, про що йому повідомлялося, та у деяких владних кабінетах тощо.

Враховуючи викладені факти, секретаріат Запорізької обласної організації розцінює все це, як перешкоджання журналістській діяльності А. М. Бартиша, зокрема, і, як посягання на свободу слова в цілому. І це викликає серйозне занепокоєння журналістського загалу.

Ми звертаємося до всіх, хто має право і повноваження забезпечити унеможливлення таких проявів посадовими особами правового нігілізму та свідомого перешкоджання журналістській діяльності як у справі головного редактора газети «Горожанін-Інформ» А. М. Бартиша, так і в ставленні до принципів свободи слова в цілому.

Вимагаємо також детально розібратись у вищевикладеній ситуації і дати оцінку діям посадової особи, яка допускає порушення законів про журналістську діяльність.

Секретаріат ЗОО НСЖУ».

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: