1
Режим відвідування заповідника. Застереження адміністрації.

Кожного року острів відвідують сотні тисяч туристів, тому навантаження на природу Хортиці створює небезпеку для її існування. Для того щоб зберегти цей унікальний куточок нашої Батьківщини потрібно знати і виконувати низку норм і правил поведінки у заповіднику:

1.Не засмічуйте територію.

2.Не розводьте багаття(окрім спеціально відведених для цього місць — туристичниго пляжу та зон відпочинку біля санаторіїв та баз відпочинку).

3.Не з’їжджайте на автомобілях із асфальтованих шляхів.

4.Не збирайте рослини, квіти, плоди, мох і гриби, а також не висаджуйте самовільно рослини.

5.Не рибальте і не полюйте у заповіднику.

6.Не ховайте домашніх тварин.

7.Не порушуйте спокій відвідувачів і тварин гучними звуками та музикою.

8.Не здійснуйте самочинні розкопки та не порушуйте грунт.

9.Не відвідуйте без супроводу співробітника установи зони абсолютної заповідності у південній частині острову(плавні). Перебування в плавневій зоні наземного і водного транспорту суворо заборонені!

Бережіть Хортицю, і вона Вам віддячить!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2-2

3

5

6

7

8

11

12

14

 

16

ПОЛИЦИЯ ПРОЕЗЖАЛА МИМО АВТОБАРДАКА РАВНОДУШНО, НИКАК НЕ РЕАГИРУЯ
ПОЛИЦИЯ ПРОЕЗЖАЛА МИМО АВТОБАРДАКА РАВНОДУШНО, НИКАК НЕ РЕАГИРУЯ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Достойные?. Ну, ну!

ДОВІДКА

Національний заповідник “Хортиця” — є історико-культурним заповідником до його складу входить загальногеологічного загальнодержавний заказник “Дніпровські пороги”.

Загальна площа заповідника — 2330 га, і включає в себе окрім безпосередньо о.Хортиця, острови і скелі Розстьобин, Байда(Мала Хортиця), Три Стоги, Дубовий, Близнюки та урочище Вирва на правому березі Дніпра., а також пам’ятка історії національного значення “Кам’янська Січ”(кладовище запорозьких козаків, та могила кошового отамана Костя Гордієнка у с. Республіканець Херсонської області).

Головна мета створення та діяльності — збереження памятних місць, повязаних з історією запорізького козацтва, та відтворення природного середовища острова Хортиця.

Генеральним директором, з 2007 року і по цей час,  (9 років ?!) являється Максим Остапенко.

На Хортице побывали ВП и СБ