Гройсману крупно повезло - он был далеко, в Киев, а то могло бы наступить "повреждение лица"
Гройсману крупно повезло — он был далеко, в Киеве, а то могло бы наступить «повреждение лица». Впрочем, у премьера все еще впереди…

Квитанції за послуги теплопостачання, що надійшли кілька днів тому в домівки смілян, шокували багатьох жителів міста, пише “Smila-ua”. Там стоять страшні цифри – до того ж ТОВ «Сміла Енергоінвест» перерахувало оплату за жовтень, накинувши людям по кілька сотень гривень.

У тих споживачів, на будинках яких є лічильники тепла, ще нормальна ситуація – вони заплатять значно менше, ніж ті городяни, які не мають у своїх домах приладів обліку тепла.
Спочатку людям прийшли платіжки за жовтень, де за квадратний метр площі нарахували 13,57 гривні. Потім за той же місяць споживачам накинули по 21,65 гривні за квадрат площі.

А за листопад багатьом смілянам нарахували вже по 34,97 гривні за квадратний метр. У результаті за опалення однокімнатної квартири доведеться викласти 1200-1300 гривень щомісяця. А що вже казати про двокімнатні чи трикімнатні квартири?

Тому й не дивно, що люди збунтувалися і стали «штурмувати» офіс ТОВ «Сміла Енергоінвест», висловлюючи своє обурення грабіжницькою політикою товариства. Врешті-решт, конфлікт вдалося залагодити й дійти згоди.

– Така ситуація виникла через прийняття 30 листопада 2016 року Кабінетом Міністрів України постанови № 865 «Про особливості нарахування плати за надану послугу з централізованого опалення населенню у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії в опалювальний сезон 2016/17 року», в якій згідно п.п.4. п.1. теплопостачальним організаціям необхідно здійснити перерахунок за надані послуги в жовтні 2016 року відповідно до вимог даної постанови. Для сплати коштів за надані послуги опалення за жовтень 2016 року брати до уваги квитанцію, що була надана споживачу після 30 листопада 2016 року. Тим, хто сплатив кошти за надані послуги опалення за жовтень 2016 року згідно попередньої квитанції, необхідно зробити доплату, що є різницею між фактичним нарахуванням та сплаченою сумою, – зазначив комерційний директор ТОВ «Сміла Енергоінвест» Сергій Сабадаш.

газові тарифи для населення

Пан Сабадаш переконаний, що ТОВ «Сміла Енергоінвест» надає якісні послуги й нікуди з міста не піде. Тим більше, що договір про спільну діяльність з КП «Смілакомунтеплоенерго» дійсний до 2030 року.

Однак директор комунального підприємства Володимир Прусс налаштований рішуче й продовжить «судову війну» з приватним товариством за розірвання кабального договору.

І ще цікава деталь. Уряд прийняв рішення, згідно з яким усі багатоквартирні будинки сплачуватимуть за тепло згідно з показниками лічильників, навіть якщо лічильник не встановлено.

«Для всіх міст нараховуватимуть оплату за тепло по лічильниках. Для всіх. Якщо в будинках немає лічильників, то, будь ласка, в місті є лічильники? Беріть середнє за цими лічильниками на квадратний метр і нараховуйте тим будинкам, у яких немає лічильників. Це означатиме єдине – що середні нарахування будуть абсолютно об’єктивними», – заявив нещодавно прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Та у пана Сабадаша з цього приводу інша думка – геть протилежна.

– Якщо лічильниками тепла буде облаштовано понад 50 відсотків будинків у місті, то люди платитимуть по середньому показнику лічильника. А інакше – ні. Так сказано у постанові уряду…

Тому ТОВ «Сміла Енергоінвест» і не поспішає ставити ці лічильники – обурюються сміляни. Нагадаємо, що ТОВ «Сміла Енергоінвест» планувало поставити 110 лічильників тепла в житлових будинках, що їх обслуговує. Скільки наразі вже змонтовано, мені відмовилися сказати. Лише пообіцяли, що до кінця 2017 року встановлять всі лічильники.