Журналістка подала позов проти НАК Нафтогаз УкраїниЖурналістка видання “Українська правда” Тетяна Козирєва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з приводу ненадання ПАТ “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” публічної інформації. Позов подано 11 квітня. Журналістка зверталася до компанії з проханням надати копії контрактів НАК Нафтогаз України, укладених із бельгійською компанією CabinetDN та американською компанією ValueBridge.

У відповіді компанія повідомила, що не є розпорядником цієї інформації. У позові журналістка доводить, що запитувана інформація є у розпорядника і підлягає опублікуванню.

 Зокрема Тетяна Козирєва наголошує на тому, що запитувана інформація про контракти компанії стосується розпорядження державним майном та використання бюджетних коштів, а отже, підпадає під дію ст. 6 ч. 5 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, згідно з якою не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження державними грошима і майном.

Журналістка подала позов проти НАК Нафтогаз України“Я просила відповідача надати мені інформацію, яка стосується саме володіння, користування чи розпорядження державним майном та використання бюджетних коштів. Адже, відповідно до даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців єдиним засновником ПАТ “Публічне акціонерне товариство “Національна акціонера компанія “Нафтогаз України” і 100% власником підприємства є Кабінет Міністрів України, до сфери управління якого це підприємство, відповідно до відомостей Реєстру, і належить”, — зазначено у позові.

Те, що законодавець передбачив спеціальні гарантії доступу до такої інформації і заборонив обмежувати доступ до неї, на думку позивачки, свідчить про суспільну вважливість такої категорії інформації.

А оскільки ідеться про суспільно важливу інформацію, то згідно п.4 ч.2 ст.13 Закону України “Про доступ до публічної інформації” НАК “Нафтогаз” вважається розпорядником інформації і зобов’язаний надати її на запит фізичної або юридичної особи.

“Якщо коротко, то фабула до болю знайома із часів Януковича. Пам’ятаєте “Європейський центр сучасної України” (European Centre for a Modern Ukraine)? Організація в Брюсселі, керована німкенею Іною Кірш-Ван де Ватер, оплачувала послуги американських лобістів коштами із “чорної бухгалтерії” ПР. Так от державна компанія НАК “Нафтогаз” замовила послуги американських лобістів ValueBridge через бельгійську компанію CabinetDN. Копії контрактів державна компанія відмовилася надавати “з огляду на комерційний характер”. Ну, до зустрічі в суді, пане Коболєв!”, — так мотивує журналістка своє зацікавлення контрактами “Нафтогазу”.

 Це перший позов, підтриманий ініціативою “На суд за доступ”, яка компенсує витрати на судовий збір.

Опубликовано: http://ukrvedomosti.com.ua