Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

«Прошу провести ретельне службове розслідування». Голові Служби безпеки України Грицаку В.С. Звернення народного депутата В. Кривохатько

Posted by operkor на 24 апреля, 2017

Кривохатько и БрыльШановний Василю Сергійовичу! Вимушений звернутись до Вас з приводу протиправної діяльності співробітника СБУ голови Запорізької ОДА Бриля Костянтина Івановича. Без перебільшення можна сказати, що лише сам факт призначення Бриля К.І. головою Запорізької ОДА викликав протестні настрої в регіоні.

До цього часу мені незрозуміло, чим керувалися Служба безпеки України, кабінет міністрів України, коли рекомендували Президенту України призначити на цю ключову для такої потужної області посаду людину, одне ім’я якої вже з десяток років асоціюється з корупцією в масштабах держави.

Про це свідчить вартість майна, нібито набутого законним шляхом на мізерну зарплата ту державного службовця, яким офіційно володіє він та його сім’я, чи тривала спільна робота Бриля К.І. з такими одіозними для України фігурами, як генерал Кравченко, якого пов’язують із запровадженням в Україні схем кримінального відшкодування ПДВ та іншою протиправною діяльністю.

Бриль К.І. сам неодноразово заявляв, що він та його сім’я можуть собі дозволити щорічно відпочивати за кордоном, витрачаючи десятки тисяч доларів США, в той час, як його зарплата не перевищує і тисячі доларів на місяць. При цьому його діти  ведуть спосіб життя, більш властивий дітям олігархів, про що ми вже дізнались із соціальних мереж та телебачення.

За результатами своєї протиправної діяльності Бриль К.І. неодноразово ставав фігурантом кримінальних проваджень.

Останнє таке кримінальне провадження № 42017000000000299 за ознаками злочину, передбаченого ст.. 366-1 КК України, за фактами неподання Брилем К.І. електронної декларації за 2015 рік та відображення у паперовій декларації завідомо неправдивих даних розслідується НАБУ.

Одним із способів незаконного збагачення, який практикує Бриль К.І. є вчинення дій, спрямованих на перешкоджання притягненню до кримінальної відповідальності злочинців.

Зокрема, усіма силами він перешкоджав об’єктивному  розслідуваню кримінального провадження за фактом розкрадання бюджетних коштів в Запорізькій обласній клінічній лікарні Управління СБУ в Запорізькій області №42013080040000048 від 07.11.2013 за підозрою головного лікаря Шишки І.В. у вчиненні особливо  тяжких злочинів, передбачених ст. 27 ч.3 ч.5 ст. 191, ст.. 27 ч.3, ст. 28 ч.2 ст. 366 ч.1 КК.

Кривохатько= Шишка

Главврач Шишка

Чинив тиск на мене, працівників СБУ, задіяних у його розслідуванні та «представляв» інтереси Шишки І.В. у Генеральній прокуратурі України.

Він дозволяв собі особисто телефонувати мені та переконувати, що ні до чого писати звернення з приводу порушення законів, під час розслідування цього провадження, Шишка І.В. хороша людина, і взагалі навіщо мені все це.

Викликав до себе в робочий кабінет  слідчого, який розслідував це провадження та погрожував йому.

Коли я був на прийомі у Генеральній прокуратурі з приводу додержання законів під час розслідування кримінального провадження №42013080040000048 від 07.11.2013 її працівники довірливо повідомили мені, що Костянтин Іванович вже тут був і всі питання вирішив.

Про факт відвідин Генеральної прокуратури України, надзвичайну обізнаність з матеріалами провадження і його судовою перспективою Бриль К.І. особисто повідомив  мене, присутніх народних депутатів України від Запорізького регіону, працівників органів місцевого управління та ЗМІ на нараді в Запорізькій ОДА, яка відбулась 01 липня 2016 року.

Як наслідок, це провадження і досі розслідується, а епізод пов’язаний із ремонтом харчоблоку КУ «ЗОКЛ» (кримінальне провадження слідчого управління ГУНП в Запорізькій області №12015080000000453 від 23.122015 за ч.2 ст.364, ч.1 ст. 366 КК України) був необґрунтовано направлений до слідчого управління ГУНП в Кіровоградській області і внаслідок цього встратив судову перспективу.

Голова Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації нещодавно був затриманий в рамках кримінального провадження № 42015040000000726 під час отримання хабара в особливо великих розмірах, проте Бриль К.І. усюди хизується тим, що він вирішив це питання і хабарник не буде притягнутий до кримінальної відповідальності.

Як наслідок, корупція в регіоні отримала новий поштовх зусиллями його очільника.

В області відбуваються дивні речі з перерозподілу земель, насамперед тих, які перебувають у державній власності на користь відверто кримінальних структур.

Кривохатько Брыль и Самардак

Губернатор Брыль и глава облсовета Самардак

Загальновідомий факт втручання Бриля К.І. В інтересах ТОВ «Агрос-М»  у діяльність Вільнянської районної державної адміністрації під час прийняття нею рішення про надання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення нерозподілених (не витребуваних) земельних часток (паїв). Голові ОДА не сподобалось рішення адміністрації, які правомірно відмовили ТОВ «Агрос-М» у віділенні землі, обґрунтовано надавши перевагу суб’єктам  підприємницької діяльності, зареєстрованим на території Вільнянського району.

Під своє «крило» Костянтин Іванович взяв відверто кримінальну структуру ТОВ «Із забезпечення інвалідів», про лобіювавши протиправне надання в користування товариству  земель державної власності на території Трудової сільської ради, які належать державному підприємству «Запорізький кінний завод №86» ДП «Конярство України».

За цим фактом слідчим відділом прокуратури Запорізької області з 15.12.2016 проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні  № 42016081350000023 від 22.11.2016 за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами ГУ Держгеокадастру в Запорізький області при розпорядженні земельними ділянками на території Трудової сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області за ч.№ ст.. 15, ч.2 ст. 364 КК України.

Від такої діяльності Голови ОДА найбільше страждає авторитет державної влади.

У селян та підприємців відкрито вимагають хабарі за надання земель в оренду, чи власність, для ведення підсобного господарства, будівництва, або сільськогосподарського виробництва.

Шляхом маніпулювання законом, земельні ділянки відбирають у громадян, яку потребують посиленого соціального захисту та віддають суб’єктам підприємницької діяльності, зареєстрованим в інших областях, ставлячи пенсіонерів на межу виживання.

Про причетність Голови ОДА та його найближчого оточення до зловживань із землею свідчать обшуки, проведені детективами НАБУ в середині березня поточного року у кабінетах голови Запорізької ОДА, його заступника та начальника ГУ  Держгеокадастру в Запорізький області.

Про таку діяльність Голови Запорізької ОДА  всі знають, проте ніхто належним чином не реагує.

Як наслідок Костянтин Іванович став єдиним керівником області в Україні, який не подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015 та 2016 роки.

Так, відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ (Відомості Верховної Ради України, 2014р., №49 ст. 2056 із змінами та доповненнями)  (далі  — Закон №1700-VІІ) 01 квітня поточного року сплив термін подання декларацій шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції особами, зазначеними в пункті 1, підпунктах «а, і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону.

Разом з тим, до 01 квітня 2017 року декларація Бриля К.І. за 2016 рік не була оприлюднена в Єдиному Державному реєстрі  декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (електронна адреса https: // public.nazk. gov. ua/), де вона відсутня і на сьогоднішній день.

Згідно п.1 ст. 45 Закону №1700-VІІ особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація) за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.

Тобто единим способом подання декларації Закон визначає її заповнення  на офіційному веб-сайті Національного агентства  з питань запобігання корупції, що не було зроблено посадою особою.

З приводу перебування Бриля К.І. на військовій службі в органах СБУ та особливостей подання декларації у цьому випадку, необхідно зазначити, що голова Запорізької ОДА Бриль К.І. не являється особою, на яку розповсюджуються вимоги статті 52-1 Закону №1700-VІІ/

Так, він займає посаду, перебування на якій становить державну таємницю та відповідно не здійснює оперативно-розшукову, контррозвідувальну, розвідувальну  діяльність,  тому оприлюднення його  декларації, як Голови Запорізької  ОДА за 2016 рік не становить  під загрозу розголошення будь-яких даних, які становлять державну таємницю.

Про це зайвий раз свідчать неодноразові публічні заяви Бриля К.І про його одночасне перебування на військовій службі і посаді губернатора Запорізької області, а також направлення офіційного повідомлення про цей факт народному депутату керівництвом СБУ у звичайному документі, без дотримання вимог режиму секретності.

Крім того, Верховною радою 23.032017 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VІІІ, який набрав чинності 30.04.2017. Цим законом статтю 3 Закону №1700-VІІ доповнено приміткою, згідно якої «особи, визначені в підпункті «г» частини першої пункту І цієї статті, звільняються від обов’язкового подання декларації за умови не перебування на інших посадах, визначений у пункті І, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону».

Таким чином, відсутність декларації Голови Запорізької ОДА Бриля К.І.  за 2016 рік на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції свідчить про її неподання та вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 366-1 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої  Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації.

Частиною 2 статті 49 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено обов’язок державного органу перевіряти факт подання суб’єктами  декларування, які в них працюють, відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національно агентство з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним  порядку.

В зв’язку  з викладеним вище, керуючись стю 6,7, 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас, шановний Василю Сергійовичу, розглянути питання про звільнення голови Запорізької ОДА Бриля К.І. з кадрової військової служби в органах СБУ за службовою невідповідністю.

Повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про факт неподання Брилем К.І. декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування  за 2016 рік.

Кривохатько и БрыльРазом з Національним агентством з питань запобігання корупції провести ретельну перевірку декларацій Бриля К.І. за 2015 та 2016 роки, щодо достовірності задекларованих відомостей, точності оцінки задекларованих активів, перевірці на наявність конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення, у тому числі щодо членів сім’ї суб’єкта  декларування  та моніторинг способу життя вказаних суб’єктів декларування з метою встановлення відповідності їх рівня життя наявним у них майну і одержаним ними доходам згідно з декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Провести ретельне службове розслідування доброчесності Бриля К.І, як працівникаСБУ, за результатами відповідно реагувати

Про результати розгляду звернення прошу інформувати мене в термін, встановлений чинним законодавством України.

З повагою

народний депутат України В.В. Кривохатько

14 квітня 2017 року

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: