Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Суд дав реальні терміни в’язниці двом головним інспекторам Запорізької міськради за, начебто, спровокований хабар у 3 тисячі

Posted by operkor на 15 ноября, 2017


суд-0Заводський районний суд вироком від 8 листопада засудив до реальних термінів, конфіскував усе майно та тимчасово позбавив права займати керівні посади в держорганах колишніх головних спеціалістів-інспекторів Інспекції з благоустрою Запорізької міськради Андрія Кісіля та Василя Бондарєва за хабар у 3 тис. грн.

Згідно з матеріалами справи, спеціалісти-інспектори відділу економіки, фінансів та зв’язків з громадськістю Інспекції з благоустрою Запорізької міськради Андрій Кісіль та Василь Бондарєв у квітні 2015 року склали протокол про адміністративне правопорушення невказаним водієм за викид будівельного сміття у зеленій зоні по вул. Хороводна.

Після цього обидва спеціаліста запропонували підприємцю, який найняв цього водія і був тоді разом з ним, забезпечити безперешкодний вивіз сміття на полігон твердих побутових відходів №1 по вул. Базовій за 400 грн з машини. Він погодився, і декілька разів вивіз таким чином сміття, але після цього звернувся до міліції із заявою про хабарництво з боку держслужбовців. Через декілька  тижнів підприємець у салоні автомобіля інспекторів поклав у папку мічені 3 тис. грн (сума одразу за декілька вивозів сміття). Після цього Бондарєва та Кісіля затримали.

У суді інспектори свою вину не визнали. Бондарєв вказував, що підприємець пропонував їм гроші за нескладання протоколу, але вони відмовилися. Наступного разу вони зустрілися під час ремонтування інспекторами службового автомобіля і підприємець просив сприяння у безперешкодному вивезені сміття. При цьому, рахував щось про себе та проговорював якісь цифри вголос. Однак інспектори відмовилися у зв’язку з неможливістю вирішити це питання та запропонували його підвезти. Під час поїздки підприємець щось рахував вголос, а коли автомобіль зупинився, то вийшов з нього, відвернувся та пішов швидким кроком. Після чого їх затримали. Зрештою, виявилося, що підприємець поклав кошти у їх машину.

Проте суд визнав обох винними та призначив Андрію Кісілю 5 років позбавлення волі, а Василю Бондарєву – 6 років. Також у обох конфіскували усе майно та позбавили права обіймати посади з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими  функціями у держорганах та місцевому самоврядуванні на 3 роки. Вказувалося, що їхня вина підтверджується показаннями свідків: вказаним водієм, понятими, колегами, диспетчером полігону. Також протоколом обшуку автомобіля, огляду, помітки та вручення коштів, аудіо-, відеоконтролем за вчиненням злочину, висновком експерта щодо наявності на руках Бондарєва спеціальної речовини з мічених коштів, інформацією щодо пропуску автомобілів на полігон.

Доводи ж захисту щодо провокації з боку підприємця на хабарництво суд відкинув, оскільки ініціатива взяти гроші походила саме від інспекторів, що підтверджується аудіо та відеоматеріалами. Стосовно твердження про підкидання вказаних грошей у машину, то інспектори не змогли пояснити яке смислове навантаження було у проханні Бондарєва до підприємця: “Та подожди! Поехали отсюда. Тут все нас знают. Скажут барыги”, тощо.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У справі вказувалося, що цей підприємець є керівником ТОВ “Будшлях-2011”. З 2013 року ним значиться Анатолій Попович, він також володіє цим підприємством навпіл з Ярославом Лінніком. У ЗМІ повідомлялося, що Анатолій Попович раніше судимий, зокрема, за розкрадання держмайна, та має кличку “Поп”.

Зараз він від імені вказаної фірми та ГО “Всеукраїнське антикорупційне об’єднання громадян” “надсилає скарги на діяльність різних підприємств, які перетворюються у кримінальні провадження, закриття яких фірмам пропонується за певну винагороду”. Згадувалося у статті і скарга до прокурора Запорізької області від імені вказаного інспектора Василя Бондарєва щодо провокації Поповича з хабарем.

Також співробітники Шевченківського відділення поліції за заявами невказаних осіб відкривали провадження щодо надання завідомо неправдивої інформації про злочин з боку Поповича.

За хабар у 1 тис. дол. від Поповича заступник начальника з виробництва Оріхівської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області (№88) у 2013 році отримав іспитовий строк на 3 роки. Кошти він просив за укладання договорів з “Будшлях-2011” на зберігання, сортування та переробку металопрокату на території колонії, повідомляють http://zp.nashigroshi.org

           

 

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: