Карикатура о бедности


«Секретарь СНБО Александр Турчинов за январь заработал 52 тысячи гривен с надбавками. Луценко за январь начислили более 300 000 гривен зарплаты». (Можна їздити і на Сейшели!) «Повышение согласовано. Насколько вырастут цены на газ и коммуналку для украинцев». (Погоджено з ким? З людьми?)

      «Появилось фото Антона Геращенко на фоне тарелок на Молитвенном завтраке в Вашингтоне». (Сидить, хрумкає! І в Києві хрумкає, і там хрумкає! Скрізь встигає хрумкати!)

      «Олег Ляшко выпил виски в аэропорту Варшавы почти на 100 евро». (А тепер можна і народ захищати!)

      Це я виписав новини з Інтернету. Залишилось тільки згадати, що сам пан Президент із дружиною, Головою Українського культурного фонду, злітали у Відень на Віденський бал, покрасуватись там серед людей.

  Але настрій йому і Голові Українського культурного фонду зіпсувала представниця «Femen», яка своїми оголеними цицями нагадала пану Президенту, хто він є і де його місце, коли країна воює з віковічним ворогом на сході.

 Цікаво знати ще й те, що пан Президент брав уроки танцю, щоб гарно станцювати вальс у Відні. Та не вийшло!

    Але вам це нічого не нагадує? З одного боку 300 000 гривень, поїздка у Відень і зупинка у найдорожчому готелі міста, та і 52 000 гривень це не так вже і мало, коли з іншого боку в сім’ї він і вона загалом отримують біля 5 000 гривень. Відкиньте звідти плату за квартиру, за ліки, і вийде жменька грошей на все інше, в першу чергу, на їжу.

      Тепер кожного дня почав пригадувати, як ми їли у 1947 році. Хотілося їсти, а нічого не було. Кусень хліба і все. А сусіди і цього не мали.

      Сусідка по будинку бідкається, що заплатила 500 гривень за ліки, 500 гривень із субсидією за ЖКХ і залишилось 500 гривень на місяць на їжу. Давайте порахуємо, що у неї виходить на кожний день. 500 ділимо на 30, виходить приблизно 17 гривень. Батон сірого хліба 350 грамів коштує у магазині 11 гривень 80 копійок. Віднімаємо, залишається 5 гривень 20 копійок. Ось і вся мужицька арихметика, як казав наш класик!

      Тут вже келиха віскі не вип’єш! Не до жиру, быть бы живу!

      Ну, і що робити із нашими поводирями? Вони вам нічого не нагадують? Ні? А я вам таки скажу! Російських поміщиків! Яких прославляла російська література усе ХІХ століття!

      Всю зиму ці графи, князя, барони та інша урьодзьона шляхта вешталися по Петербургам та Москві, а потім на літо їхали до своїх пенатів, відпочивати на природі. Не помічаючи навколо себе кріпосних рабів.

      Ось така картина і у нас сьогодні! Міцні директори, впевнені обкомівці, швидкі комсомольці позахоплювали усе народне добро і жирують. А народу залишають 5 гривень 20 копійок на день, як колись герої Фонвізіна, Радищева, Тургенєва та Некрасова. «На хрена мне учить географию, когда у меня есть личный шофер и охрана!»

       Або задріботіти по віденському залу міцними підборами! Хай наших знають!  Жили, живемо і будемо жити! Бо, як сказала невістка Юля, пашимо від рання і до самого смеркання, тому маємо право і на Мальдіви з’їздить!

      А може краще стати в чергу за сірим хлібом, щоб не відриватися від народу, і знати, що він вже про вас дума, а, птахи ви наші сизокрилі?

«Та він вернув мені злом за добро!» *

Віталій Шевченко

*Перша Книга Самуїлова, 25,21.