Видання «Новое время» у номері за 5 квітня 2018 року опублікувало гучну статтю з кольоровими картинками «Служили два товарища», де карикатурно зобразили мене та заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, як нібито організаторів нібито злочинної корупційної схеми щодо поставки на озброєння Збройних сил України бойових машин піхоти БМП-1 з Чехії та Польщі.

Автор статті Іван Верстюк чи то свідомо, чи під чиюсь диктовку, за участі головного редактора «НВ» Віталія Сича висунув звинувачення не тільки на мою адресу. Ця стаття — насправді звинувачення проти міждержавних стосунків України та країн НАТО Чехії та Польщі. У статті зроблена спроба дискредитація української армії та співробітництва з нашими союзниками. Як це пояснити під час війни?

НАБУ та Рада дадуть оцінку контракту з Польщею та спробі Нового времени зірвати перше постачання Україні бронетехніки із НАТО 01

Безпрецедентне постачання великої партії бронетехніки від країни НАТО на озброєння української армії назвали корупцією та оборудкою, що буде мати міжнародний розголос, та викликало занепокоєння у наших західних партнерів.

Чотири роки Україна вела перемовини по різних каналах щодо закупівлі озброєння у країн НАТО. І Російська Федерація неодноразово здійснювала спроби зірвати постачання озброєння в Україну.

Так, за моєї участі у 2016 році відбувалися перемовини щодо закупівлі через Болгарію великої партії сучасних важких БМП «Мардер» виробництва Німеччини. Аналогів «Мардеру» в Україні нема – це важкі гарно захищені БМП вагою до 35 тонн. Але російська розвідка отримала дані щодо цієї поставки та після серії статей у російських та болгарських ЗМІ, політичного тиску на Болгарію, ця угода була зірвана, контракт не відбувся.

До 2017 року жодних поставок бойової техніки з озброєнням з Європи та НАТО не відбувалось.

Але у 2017 році «Укроборонпрому» під керівництвом діючого голови Павла Букіна вдалося нарешті прорвати блокаду. «Укроборонпром» уклав угоду з польським підприємством «Вторпласт», яке за згоди уряду Польщі переобладнало та модернізувало закуплені у Чехії БМП-1, та продало Україні.

Важко переоцінити значення цього кроку. Це справжній прорив у військово-технічному співробітництві України та НАТО.

На жаль, мушу визнати, що я не маю жодного стосунку до укладання цієї угоди, бо це подія, якою Україна має пишатися. Не має ніякого стосунку і мій син, який працює у одному з багатьох дочірніх підприємств «УОП» «Спецтехноекспорту». А контракт укладав сам «Укроборонпром», єдина державна дозвільна установа «Укрспецекспорт» та Міністерство оборони України. Я впевнений, що ті, хто давав замовлення на цю інформаційну провокацію, назвали моє ім’я по аналогії зі справою «Мардерів», не знаючи, що до угоди з Польщею я ніякого стосунку не маю, і про це чудово відомо усім нашім партнерам в НАТО.

І ось українське видання «Новое время» фактично виконало замовлення російської пропаганди, та написало таку ж статтю з тими ж меседжами як раніше «Лайф ньюс» дискредитував контракт по «Мардерам». Ця стаття одразу була поширена каналом «Раша тудей» на Європу.

«Укроборонпром» назвав статтю інформаційною диверсією проти України та спробою дискредитувати стосунки з НАТО. Я повністю згоден з такою оцінкою. Але я вдячний, що завдяки цій диверсії багато громадян в Україні дізнаються про значні досягнення нашої держави на цьому напрямку.

Тому я зараз розкрию інформацію щодо цієї угоди, яку я міг би повідомити і журналістам «Нового времени», але моя думка їх не цікавила, і вони не звернулися з запитом до «Укроборонпрому», який би дуже швидко надав відповідь як першоджерело.

Отже, на підприємстві «Вторпласт» проведений за найвищими стандартами якості капітальний ремонт та модернізація 40 машин БМП-1. Машини отримали новий двигун, новий зв’язок, на них надані гарантії «Вторпластом», тож якість дуже висока. 20 таких БМП-1 вже поступили на озброєння 14-й механізованої бригади, тож зібрати відгуки у бійців та командирів нескладно, було б бажання.

А тепер увага – ціни. Ціна такої нової модернізованої машини за офіційним прямим контрактом між «Вторпластом» та «Укроборонпромом» — 170 тисяч доларів за одну машину. Це польське підприємство, яке діє за погодженням з урядом Польщі – яка може бути корупція у прямому контракті?

Ці БМП потрапляють на підприємство «Укроборонпрому» «Житомирскьій бронетанковий завод», яке проводить роботи по до оснащенню БМП засобами маскування та перевіркою та наладкою усіх вузлів та систем, проводить випробування. Вартість цих робіт – 40 тисяч гривень.

Тож за 171,5 тисячі доларів ми отримуємо від Польщі нову БМП, яка буде служити багато років, яка є на гарантії.

Скажіть, де в цих цифрах та контрактах може бути корупція? До чого тут Пашинський та Гладковський? У статті про це нічого нема. Без жодних фактів «Новое время», Віталій Сич та Іван Верстюк розповсюдили відверту дезінформацію, прямо порушивши усі правила роботи журналіста, усі етичні норми, та здійснили інформаційну атаку на свою державу. Чи може це бути випадковим? Ні, тому що крім пустих не правдивих слів «Новое время» ніяких фактів не надало та встановити істину ніяких спроб не здійснило.

По цій угоді наші партнери в НАТО мають повну інформацію, і ми її не приховуємо, тому що будуємо стратегічні довгострокові стосунки. Яким не зашкодять навіть російські інформаційні диверсії в українських ЗМІ.

Чи можна десь у світі купити нові БМП-1 з новими двигунами під гарантію дешевше? Скажіть, де? Де купити таке озброєння? Це неможливо. 13-тонна бронемашина, з гарматою, зв’язком, за такою ціною – це вигідна для держави угода, і ніякої корупції тут навіть теоретично бути не може.

НАБУ та Рада дадуть оцінку контракту з Польщею та спробі Нового времени зірвати перше постачання Україні бронетехніки із НАТО 02

БМП-1 стоїть на озброєнні нашої армії, а інші зразки сучасного західного озброєння коштують на порядок дорожче.

Політично для України це етапна угода – нам продає важке летальне озброєння країна НАТО. Значить, коли буде ресурс у держави, то ми зможемо купити і більш сучасні зразки бойової техніки – сподіваюсь, що колись українська армія зможе отримати і «Мардери», і «Леопарди», які на порядок переважають усі зразки сучасної російської бронетехніки.

Щоб звинувачення про БМП не здавалися єдиним інформаційним приводом у статті та щоб надати статті вигляд «аналітики», додали до купи інші звинувачення проти мене, які так само не мають жодного зв’язку з реальністю. Нібито підприємство «Укроборонпрому», де працює мій син – «Спецтехноекспорт», видає ліцензії на експорт підривників з України!

Це груба фактична помилка, оскільки відповідні ліцензії видає Кабінет Міністрів України, а кожен конкретний контракт погоджує Служба експортного контролю, яка є міжнародною системою контролю за переміщенням військової техніки та продукції подвійного призначення. Окремо додам, що «Спецтехноекспорт» взагалі не має контракту на продаж підривників на даний момент, а завод «Імпульс» із міста Шостка може за бажання продати напряму без залучення спецекспортерів.

І тут ще одна похибка чи то свідома маніпуляція. Аналітичне видання напитало по телефону про підривники, натомість написало про продаж на суму 684 мільйонів детонаторів, які використовуються для проведення шахтних і кар’єрних робіт, та не мають жодного стосунку до армії.

Така підміна понять — це як мінімум неповага до читачів журналу «Новое время» або ознака того, що видання не попрацювало із фактажем та видало брехливі вигадки за реальність.

«Новое время» навіть не намагалось зробити видимість об’єктивної роботи – по жодному з питань не було коментарів з профільної установи «Укроборонпром». Звичайно, бо якби такі відповіді були, то хибні твердження розсипались би вщент.

НАБУ та Рада дадуть оцінку контракту з Польщею та спробі Нового времени зірвати перше постачання Україні бронетехніки із НАТО 03

Сергій Пашинський

Ще одне свідчення у статті – що нібито я змусив армію корупційним шляхом купити погані радіостанції турецької компанії «Aselsan «. Рішення про закупівлю «Aselsan» ухвалено Міністерством оборони України, згідно з актами випробувань, які провели військові, за рішенням міністра оборони та начальника військ зв’язку. Це рішення готувала велика кількість військовослужбовців, але їхня думка «Новое время» також не зацікавила.

НАБУ та Рада дадуть оцінку контракту з Польщею та спробі Нового времени зірвати перше постачання Україні бронетехніки із НАТО 04

Олег Гладковський

Сподіваюсь, головний редактор видання «Новое время» Віталій Сич опублікує мої коментарі щодо теми закупівель і експорту в українській армії, а журналісти його видання не писатимуть аналітику на лівому коліні в стилі «косо і криво, аби побільше оплакали та поширили в Facebook».

А тепер офіційно:

  1. Запрошую головного редактора видання «Новое время» Віталія Сича, журналістів, які ґрунтовно цікавляться темою українського військово-промислового комплексу та можливої корупції в ньому, на засідання комітету з питань національної безпеки та оборони, яке відбудеться 18 квітня 2018 року, о 15.00. Ми представимо відповіді щодо тем, про які йдеться у матеріалі від професіоналів у цій тематиці. Вважаю що журналісти повинні бути зацікавлені почути професійні та різнобічні точки зору.
  2. Як голова комітету по обороні, звернусь за підтримкою комітету, щоб спрямувати запит до Національного антикорупційного бюро України, з вимогою відкрити кримінальне провадження та провести розслідування інформації, вказаної в статті «Нового времени», та публічно оголосити висновки щодо контракту на поставки БМП та усіх інших фактів.
  3. Інформація щодо інформаційної диверсії в «Новом времени» проти стосунків Україна-НАТО та усі дані щодо контрактів та фактів у статті буде доведена до військово-дипломатичних місій країн НАТО та місії НАТО в Україні. Ми запрошуємо дипломатів на засідання комітету.
  4. За підтримки комітету ми звернемось до відомих українських громадських організацій, які займаються моніторингом діяльності ЗМІ та журналістської етики, з проханням дати оцінку таким діям видання «Новое время» та журналіста Івана Верстюка.
  5. «Укроборонпром» та я особисто подаємо до суду на видання «Новое время». Гроші не потрібні – буду добиватися, щоб на тому ж місці та в тому ж обсязі розмістили спростування та вибачилися.

У цілому, добре, що такі кричущі випадки дозволять показати нашому громадянському суспільству та журналістам небезпеку використання неперевіреної інформації як джерела. Прозорість у оборонному секторі є позитивним фактором, у разі, якщо вона є професійною та об’єктивною. Поки ж, на жаль, ми спостерігаємо «хвороби росту», на яких намагаються спекулювати ті, хто замовляє такі речі та свідомо вводить журналістів в оману. Тому факт-чекінг є надважливим завданням у питаннях оборони.

Сергій ПашинськийИсточник: https://censor.net.ua/r3060780

Сергей Пашинский угрожает главреду Томаша Фиалы

После публикации статьи в журнале “Новое Время” под заголовком “Служили два товарища” о коррупции на  госзаказах военно-промышленного комплекса с участием нардепа от “Народного фронта” Сергея Пашинского и заместителя секретаря СНБО Олега Гладковского в редакцию журнала посыпались угрозы. Об этом написал главный редактор издания “Новое Время” Виталий Сыч в Facebook.

“В статье речь шла о том, что, по мнению множественных источников, они (Гладковский и Пашинский) являются главными бенефециарами схем как при госзаказах военно-промышленного комплекса (ВПК), так и продаже за границу продукции ВПК и покупке за границей военной техники”, — пишет Сыч, добавив, что после выхода материала редакция получила требования опровержения и угрозы судебных исков от нескольких юрлиц, которые являются фигурантами статьи.

“Сам Сергей Пашинский также опубликовал на сайте Цензор.нет большой материал с требованием опровержения нашей статьи и угрозой судебного разбирательства”, — говорит главред журнала.

По его словам, изложенные в его материале (Пашинского) аргументы апеллируют к второстепенным аспектам материала и вообще не касаются основных вопросов в статье, а именно:

  • Как получается, что старые БМП времен Варшавского договора, купленные в Чехии за сумму около 25 тыс евро за штуку, после разборки в Польше на запчасти и сборке с модернизацией в Житомире, обходятся Украине в сумму свыше 150 тыс дол за штуку?;
  • Зачем вообще Украина закупает старые БМП в Чехии по сложным схемам через Польшу?;
  • Почему Украина продает детонаторы через кипрские офшоры, в результате чего конечный покупатель в Сербии покупает их по цене в 7 раз выше, а Украина получает в 7 раз меньше суммы, которую за нее платит конечный покупатель?;
  • Почему Украина при этом проводит платежи через латвийский банк, который американский Минфин уже обвинил в отмывании денег?;
  • Почему сын Пашинского работает на руководящей должности в госкомпании, которая продает оружие за рубеж? Разве это, мягко говоря, не конфликт интересов и нарушение всех стандартов этики?

При этом главред отметил, что 12 апреля в офис редакции пришли адвокаты Пашинского с предложением об урегулировании.

“Они в довольно вежливой форме и с улыбкой (пока не буду называть их имена) сказали, что люди хотят “рвать” Новое Время, но есть и другой вариант, — пишет Сыч. — Я уточнил, что значит “рвать”, и не имеется ли ввиду физическая угроза? Они ответили, что, мол, понимайте как хотите, люди там эмоциональные. Потом уточнили, что имеют ввиду людей в Минобороне и окружение Пашинского в парламенте.

Мирным вариантом урегулирования оказалась публикация в журнале полного текста многостраничной вышеупомянутой статьи Пашинского. Также мне передали черно-белую фотографию Пашинского, которую по моей просьбе мне передадут в цветном виде и которую я должен поставить на всю обложку как часть извинения.

Мне также дали личный телефон Пашинского с предложением позвонить ему и наладить человеческий контакт.

По этому поводу я думаю вот что:

— Это самый экзотический способ мирного урегулирования, который мне предлагали за 21 год моей журналистской работы

— Мне никто не угрожал со времен Януковича. Та и даже тогда так тупо никто не угрожал

— Ребята перепутали год и страну. Это Украина, 2018. А не Конго или Ирак 90-х годов

— Я не хочу никому звонить и не хочу, чтобы мне звонили

Я в принципе не планировал никакой конфронтации, просто не люблю, когда без приглашения приходят в офис, прерывают редколлегию и с плохо скрытыми угрозами дарят мне фотографии для публикации на обложке.

В своих претензиях фигуранты все как под копирку заявили, что наш материал — это информационная диверсия против Украины”.

Отметим, что в статье Пашинского на “Цензор.нет”, о которой упомянул Сыч, действительно основной упор делается на том, что статья в журнале “Новое вперяя” — это провокация врагов Украины.

Кроме того Пашинский обвинил журнал в “выполнении заказа российской пропаганды” и пообещал подать на издание в суд. Отметим, что Пашинский считается одним из самых приближенных лиц к секретарю СНБО Александру Турчинову.

http://www.ukrrudprom.com