Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Дорогий пане Буряк, чим завинив перед вами Петро Якимович? Такого поминального дня, як цей,  на Осипенківському кладовищі  Запоріжжя ще не було

Posted by operkor на 22 апреля, 2018

1


Цій традиції, на яку я зверну зараз вашу увагу, вже більше, як дві тисячі років. Уявляєте собі цей неперервний ланцюг часу? Ці поминальні дні тягнуться ще з глибин язичницької доби. Навіть християнство не зуміло їх подолати. Вони боролися, боролися з людьми, нічого в них не виходило і тоді вирішили цей рух очолити, раз не можуть заборонити.

  За такий великий строк народ, люди унормували проведення поминальних днів. Тепер це виглядає так. Під час великого посту або у четвер Великоднього  тижня перед Проводами (Поминками) прийнято відвідувати кладовище, щоб впорядкувати могили родичів.

      Здавна існує порядок, за яким треба прибрати не лише на тих могилах, де поховані родичі, а й на тих, що лишилися без опікунів і є недоглянутими. Увесь другий після Великодня тиждень вважався поминальним. Практично у нас поминальний день, це перший понеділок після  Великодня, тобто 16 квітня в цьому році.

      Перед тим, як розповісти вам усі свої враження, нагадаю, що за тиждень, 10 квітня, поїхали з дружиною прибрати могилку матері на Осипенківському кладовищі. Але коли йшли від зупинки до її могили скрізь були гори сміття.  А до баків для сміття ні підійти, ні пройти  і ніхто їх не збирався вивезти на смітник.

   Подув вітер, піднялася курява, засліплює очі. Центральні доріжки не заасфальтовані. Таке враження, що стоїть воно це кладовище десь на белебині і ніхто до нього не має ніякого відношення, ні адміністрація кладовища, ні адміністрація району, ні міська влада, ні сам мер Запоріжжя пан-товариш Буряк!   2   Я вже тоді хотів поділитися своїми враженнями, але подумав, що, може, приберуть до поминального дня. Добре я про них подумав! Залишилися такі самі купи сміття, тільки збільшилися в десять разів, як не більше.

      Занапащене кладовище, все розбито і розтерзане, — нікому не потрібні огорожі (від кого і від чого?), ослінчики побиті і пощерблені, саморобні столики та стільці, то завеликі дуже то маленькі, все це проржавіло, словом – убогість. Зовсім не видно, що влада, як сказано Церквою, «опікується останнім пристанищем людей».

      І серед цього розгардіяшу кинулося в очі, що люди не забувають своїх рідних і близьких. Ось, наприклад, на 43 кварталі у першому ряду є могила Бутенка Петра Якимовича (1941-2002). З фотографії дивиться на вас розумне, добре обличчя людини. Могила прибрана, а поруч з нею ціла велика купа сміття, яку позносили з усіх сторін люди.

      Щоб прочитати, хто там похований, я обійшов цю купу і тільки тоді зміг побачити портрет Петра Якимовича. Дивився він на мене, наче запитуючи: «Чим я завинив перед вами, дорогі земляки? Чому ви насипали переді мною таку велику купу сміття?»

      Дійсно, дорогий пане-товаришу Буряк, чим завинив перед вами Петро Якимович? Що завадило вашим службам прибрати вчасно сміття перед поминальним днем? Тим більше, що це було відомо наперед.

      А через два квартали, на 41 кварталі, я побачив чистісіньку, все заметено, помито, навіть немає жодного клаптику, чи листочка забутого сміття, могилу Немкова Павла Семеновича (1938-1981). А перед цією могилою теж Еверест сміття. Я звернув увагу на те, що близькі і родичі сорок років, повторюю, сорок років, доглядають могилу своєї рідної людини! Уявляєте собі?

      Цей Павло Семенович, мабуть, був надзвичайної вдачі людиною. Що припинило його життя з напису незрозуміло. Але люди не забули.

      І ось приїхав тягач із сміттям і скинув біля цієї чистої, як сльоза, могили, яка проказує людям, що є Любов, є Пам’ять, є Добрі Почуття до коханої людини, яка йде від нас раніше за останнє видноколо, купу сміття.  Господи, невже так можна?

1     Мені здається, що такого поминального дня, як цей, на Осипенківському кладовищі, ще не було.

Віталій Шевченко, екс-депутат Запорізької міськради

Фото: Хроники и комментарии

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: