Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Фермери відмовляються від довгострокових інвестицій, побоюються, що з ними не продовжать договори оренди.

Posted by operkor на 15 мая, 2018


Відсутність гарантій власності для фермерів призводить до того, що вони відмовляються вкладати в багаторічні культури з більшою доданою вартістю. Про це розказав консультант Світового банку Денис Нізалов, повідомляє Економічна правда. Експерт вважає, що саме через мораторій, який діє в Україні з 2002 р. фермери відмовляються від довгострокових інвестицій, адже побоюються, що з ними не продовжать договори оренди. Саме через це що в сільському господарстві України переважають однолітні культури: соняшник або рапс, які найбільше виснажують землю.

«$1000 з 1 га втрачає фермер, який вирощує однорічні культури, а з 2002 по 2012 рр. Україна втратила до 43 тис. га багаторічних культур. Як наслідок, ми не маємо довгострокових інвестицій ні в сільськогосподарське виробництво, ні у сферу послуг, ні у місцеву інфраструктуру», — зазначає Денис Нізалов

За його словами, мораторій на продаж землі також є однією з причин вимирання українського села. Адже найбільше робочих місць на селі створюють  галузі, які вимагають довгострокових інвестицій і тривалої окупності: садівництво, ягідництво, тваринництво. Наприклад, агрохолдинг, що займається рослинництвом, потребує 7 чоловік на 1000 га землі, а тваринництво потребує як мінімум 100 чоловік на 100 га.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: