Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Війна закінчується тільки тоді, коли похований останній солдат. У нас війна продовжується вже 73 роки. Лабірінтами історії

Posted by operkor на 13 июня, 2018

Киев, 1941 год. Архивное фото

Вже стільки написано статей, спогадів, досліджень, монографій, документальних свідчень про події, які відбувалися в нас на Україні у 1941 – 1945 роках, що навіть просто їх перерахувати дуже важко    Причому, погляди тих, хто пише про ці трагічні події, дуже різняться між собою, від виславляння на честь Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні і до повного неприйняття цього.

Я в своїх нотатках зверну увагу читача на деякі факти, а висновки робіть самі.  Наприклад, в селі Велика Білозерка Великобілозерського району Запорізької області нещодавно знайдено непохованих біля десяти солдатів, які загинули у жовтні 1943 року при звільненні  нашої області.

Скільки було заходів в честь Великої Перемоги за ці роки, а вони лежали десь неподалік і ніхто їх не поховав. 75 довгих роки лежали там, де їх застав смертний час, а найкраща влада у світі і пальцем не поворухнула, щоб їх поховати.

Так що всі ці виславляння не мають під собою ніякого грунту. Можете скільки хочете прославляти Велику Вітчизняну війну, а якщо ще з тих пір лежать непоховані солдати, гріш ціна вашим усім вихвалянням!

Або ось такий факт. У братській могилі на території совхозу «Червоний велетень» Харківської області поховано тільки 235 бійців, хоча загинуло тут у березні 1943 року більше як 11 тисяч солдатів і офіцерів.  І де вони?  А біля села Таранівки Зміївського району Харківської області під час боїв у 1943 році загинуло 13 тисяч радянських воїнів, а поховано 940 солдатів. А де інші?

І так скрізь по всій Україні! Треба не розчулюватися, дивлячись на ветерана з іконостасом на грудях і пити з ним наркомівських сто грамів, а їхати туди, де були запеклі бої і поховати нарешті наших героїв, які чекають вас до цього часу!

Відомий російський полководець Олександр Суворов сказав, що війна закінчується тільки тоді, коли похований останній солдат. Так що війна у нас продовжується вже 73 роки.

Зверну вашу увагу і на інші факти. Офіцери і солдати вермахту мали однакову пайку. А тепер подивимося, як справи складалися з цього питання у Радянській Армії.

Наприклад, на Курській дузі, епіцентрі подій у 1943 році, в 43-й армії генерал-лейтенанта К.Д.Голубєва (1896 – 1956) від голоду померло 76 солдатів.

А як справи складалися у самого командарма? Він тримав у себе в штабі 1-2 корови, 3-5 овець для шашликів, пару свиней, сам мав вагу 10 пудів.

Його командний пункт знаходився за 30 кілометрів від передової, влітку 1943 року він мав вигляд укріпленого вузла з двох гектарів, який був обнесений двома рядами колючого дроту. Цілий місяць працювали два саперних батальйони, щоб побудувати йому рублений дім і коптильний заводик.

Не відставав від нього і командувач 39-ї армії генерал-лейтенант  О.І. Зигін (1896-1943), який постійно забирав собі у інтендантів десятки кілограмів ковбас, сирів, масла, цукру. Ще він заготовив для банкетів з дамами із медсанбату і холуями 310 літрів горілки.

В той час коли для рядового і сержантського складу Червоної Армії харчування усі чотири роки війни залишалося дуже мізерним.

Приведу ще одну цифру. Восени 1943 року завершилася 15-місячна битва за Кавказ, під час якої вермахт втратив до 400 тисяч вбитими, пораненими та полоненими, а Червона Армія втратила до 1,5 млн солдатів та офіцерів.

І так всю війну. Німецькі генерали берегли своїх солдатів,  а радянські генерали – ні! Та висновки робіть самі.

Віталій Шевченко

 

 

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: