ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ

Интернет-газета

Сьогодні, на День 12 апостолів селяни вшановували літо, яке вступало в найспекотнішу свою пору

Posted by operkor на Июль 13, 2018


День Дванадцяти апостолів відзначається 13 липня. Церква, вшановуючи кожного з 12-ти апостолів у різні пори року, з давніх часів встановила загальне святкування їм на наступний день після пам’яті апостолів Петра і Павла.

У число дванадцяти учнів Спасителя входили: брати Петро (він же Симон) і Андрій, Іоанн Богослов і його брат Яків Заведея, Філіп, Варфоломій, Матвій (колишній митар, він же Левій Матвіїв) і його брат Яків Алфеїв, Фома, Тадей, Симон Кананіт, та Юда Іскаріотський.

Здавна на Дванадцять апостолів селяни вшановували літо, яке вступало в найспекотнішу свою пору. Збираючись на покіс, люди одягалися в найкращий одяг, а після роботи веселилися до пізнього вечора.

Був звичай фарбувати яйця точно так само, як і на Великдень, а потім обмінюватися ними з сусідами і знайомими. З яєць 13 липня могли готувати різні страви. У першу чергу, їли яєчню з шинкою, зеленою цибулею, сиром, хлібом. Готувалися 13 липня до жнив.

Народні прикмети на 13 липня

Протягом тижня після Петрового дня (12 липня) чутні солов’їні трелі — зима прийде ще нескоро, а літо буде тривалим. Швидше за все, справжні холоди настануть за 3-4 тижні після свята Покрови

Зірки мерехтять вночі 13 липня, а вранці небо затягується хмарами — опівдні буде сильна гроза

Якщо людина народилася 13 липня, то, за прикметою, завжди буде домагатися того, чого хоче. Цілеспрямованість є її головною перевагою. Протегує такій людині фіалка.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: