Мелітопольський міськрайонний суд вироком від 12 липня затвердив угоду про визнання винуватості для директора КП “Мелітопольський  міський парк  культури і відпочинку імені Горького” Олега Обрезанова у справі щодо зловживань на тендерах. Згідно з матеріалами справи, директор КП “Мелітопольський  міський парк  культури і відпочинку імені Горького”Олег Обрезанов наприкінці 2017 року надав вказівку своїм підлеглим та водночас членам тендерного комітету розробити фіктивну документацію про нібито проведення процедури публічних закупівель. Вони цю вказівку виконали та згодом оголосили через систему “Прозорро” ряд закупівель. При цьому, вони не знали про злочинні наміри свого начальника.

Йшлося про такі закупівлі від вересня-листопада 2017 року: поточний ремонт підземних мережосвітлювання; опор освітлення; зовнішніх мереж освітлення; інженерні, будівельні та електромонтажніроботи; світлодіодні світильники, прожектори, дорожнє обладнання.

До попередньо розробленого плану, переможцем у цих закупівлях загальною вартістю 2,8 млн грн стало ПП “Т.О.К.”. Наприклад, при закупівлі світильників фірму із найвигіднішою пропозицією (у два рази) ТОВ “Нордкліфф” відхилили, а пізніше відмінили і сам тендер. На повторний тендер “Нордкліфф” уже не подавалося, натомість, переможець ПП “Т.О.К.” для виконання договору закупило більшість світильників саме у ТОВ “Нордкліфф” і поставило комунальному підприємству вже за ціною на 276 тис. грн дорожчою.

З огляду на це, харківські слідчі відкрили кримінальне провадження №42018220000000586, а згодом прокуратура (також харківська) звернулася до суду із відповідним обвинувальним актом та угодою про визнання винуватості.

Відповідно до цієї угоди, директор КП Олег Обрезанов зобов’язався надалі давати свідчення щодо викриття злочинів своїх спільників у іншому провадженні №42017220000000461, також відшкодував комунальному підприємству 223 тис. грн. Натомість узгоджене покарання для нього мало скласти 5 років позбавлення волі з забороною займати керівні посади на рік. Остаточно його мали звільнили від вказаного покарання із випробувальним строком на рік. Суд цю угоду затвердив.

Варто додати, директор комунального підприємства Олег Обрезанов у суді зазначав, що перед проведенням закупівлі з освітлення парку до нього приїхали заступник голови Запорізької облради Владислав Марченко та, вочевидь, його брат Марк Марченко, які обговорили з ним наміри щодо незаконного заволодіння коштами. Вже під час проведення закупівлі світильників, Владислав Марченко надав йому вказівку щодо скасування торгів з підстав несвоєчасної реєстрації переможцем ТОВ “Нордкліфф” деяких документів. Після цього призначили повторний тендер, куди “Нордкліфф” свою пропозицію вже не подавало, та на яких виграло пов’язане ПП “Т.О.К.”, підконтрольне Марку Марченко. Надалі отримані від комунального підприємства кошти обготівкували.

Нагадаємо, заступника голови Запорізької обласної ради Владислава Марченка, його брат Марка Марченка та заступника міського голови Запоріжжя Анатолія Пустоварова підозрюють у незаконному заволодіння коштами, зокрема, й при будівельних роботах у згаданому мелітопольському парку (провадження №42017220000000461).

Марк Марченко був одним з керівників штабу “Об’єднання “Самопоміч” в Запоріжжі на парламентських виборах 2014 року. Пізніше був керівником ініціативної групи “Самопомічі” у Запоріжжі. Нині обласну партійну організацію “Об’єднання “Самопоміч” очолює брат Марка Марченка – Владислав Марченко. На місцевих виборах він став депутатом Запорізької обласної ради і нині є заступником голови облради.

ПП “Т.О.К.” належить Дмитру та Сергію Кондрашиним, а його керівником є Олександр Тягунов.

Олег Обрезанов також депутат Мелітопольської міськради від партії “Самопоміч”.

Нагадаємо, в грудні 2017 року прокуратура провела обшуки у низки чиновників. Зокрема – у заступника запорізького міського голови Анатолія Пустоварова і заступника голови Запорізької облради Владислава Марченка. Санкціоновані обшуки проводилися у рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за ст. 191 КК України – “Привласнення або розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало у її віданні, шляхом зловживання службовим становищем.

За даними слідства, підозрювані разом з іншими особами розробили схему незаконного заволодіння бюджетними коштами. Лише у 2017 році році проведено понад 10 тендерів через систему “Прозорро” на ремонт та реконструкцію освітлення парку відпочинку у Мелітополі, спортмайданчиків та багатопрофільного ліцею у Запоріжжі. Однак фактично тендер не відбувався. Оскільки підозрювані не допускали до участі у торгах сторонніх учасників, то державне замовлення розігрувалося лише між підконтрольними фірмами, частина з яких має явні ознаки фіктивності.

Після тендерів складалися фіктивні документи про виконання робіт та послуг, які фактично не проводилися, а кошти перераховувалися на рахунки підконтрольних фірм. Уже звідти кошти переводили фіктивним підприємствам для подальшого обготівкування. За наслідками такої діяльності бюджетам Мелітополя та Запоріжжя нанесено збитків на суму понад 87 млн грн.

Зрештою, по цій праві  обвинувачення в тому числі висунули заступнику запорізького міського голови Анатолію Пустоварову і заступнику голови Запорізької облради Владислава Марченка з братом, Марком Марченком.

http://zp.nashigroshi.org