Нічого не віщувало біди. Звичайний вечір у звичайному українському селі: люди пораються по господарству, їхні діти граються на подвір’ї в селі  Новогорівка Запорізької області. Саме тут 5 липня сталася жахлива подія зі щасливим кінцем. Мало не загинула маленька Ангеліна Решетнікова. Врятував її сусідський парубок Олексій Псьол.

Родину Решетнікових усі знають. Добрі, працьовиті, чуйні люди. Семирічна Ангелінка – довгоочікувана та дуже бажана дитина в сім’ї. Народилася маленька з вадами серця, з народження багато хворіла, тому близькі завжди її опікали та дбали про неї, ніколи не залишали без нагляду. Але нещасний випадок таки стався. На городі поралися бабуся, мама та тітка малої. Дівчинка — поряд із ними.

На території подвір’я знаходиться стічна яма, щільно накрита бетонними плитами. А поряд ростуть кущі чорної смородини. Ангеліна взагалі-то її не полюбляє, а ось захотілося їй з куща ягідку зірвати і ступила вона на нібито надійну плиту. Проте, роки взяли своє, і старющий бетон буквально луснув. Дитина рухнула у 12-кубову яму десь на 2,5 метри заповнену відходами. Бідолашна миттю пішла на дно, а ніжку її причавило плитою.

Дорослі одразу кинулися до ями, плавати ніхто у родині не вміє, тільки тітка Галина трохи. Отже, вона й стрибнула слід за малечею. Мати й бабуся водночас почали несамовито голосити, гукаючи когось на допомогу. Галина намагалася навпомацки знайти Ангеліну, проте їй це не вдавалося. На крик з усіх ніг примчав сусід Олексій Псьол. Відчайдушний юнак подумав, що рятувати треба жінку та витягнув її з ями. Тільки потім зрозумів, що та кричить, аби рятував дитину, а не її. Парубок, не вагаючись, пірнув з головою у відходи, знайшов малу, вивільнив ніжку та виштовхнув на поверхню.

Дівчинку госпіталізували до місцевого медичного закладу, проте, зважаючи на всю серйозність ситуації, перевезли до Запорізької дитячої обласної лікарні. Як розповіла виконуюча обов’язки завідувача відділенням анестезіології інтенсивної терапії Надія Павлова, Ангеліна поступила у стані середньої тяжкості. Медики провели інфузійну, кисневу та антибактеріальну терапію.

«Випадок дійсно унікальний, — говорить Надія Русланівна, адже така мала дитина за секунду зорієнтувалася та затримала дихання на весь час перебування у ямі». Олексій також, однозначно ризикував своїм життям. Як пояснила лікар, навіть, якщо не ковтати тієї брудної води, перебування у вигрібній ямі небезпечно тим, що може призвести до отруєння газами. Сильна інтоксикація призводить до летальних наслідків.

Коли стан малечі стабілізувався, її перевели до хірургічного відділення. Адже травма ніжки досить серйозна і потребувала оперативного втручання.

Сам же рятівник говорить, що в той момент зовсім не думав про себе. Не шкодує про свій вчинок і зараз. Брат Віктор розповів, що зовсім не здивувався вчинку Олексія, адже він завжди був доброю, сміливою, хороброю людиною. Кілька років тому врятував із друзями хлопця на ставку. Таким його знають і поважають всі односельчани. А родичі дівчинки тепер звуть його Янголом-охоронцем.

2

26 липня у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області відбулась прес-конференція. На захід завітали почесні гості: Олексій Псьол та Оксана Решетнікова з донькою Ангеліною. Вперше після доленосного дня Олексій зустрівся з маленькою дівчинкою, якій врятував життя. 21 день провела малеча з мамою у Запорізькій обласній дитячій лікарні, перенесла операцію.

Наразі дівчинка почиває себе добре, її виписали і вона, перед тим, як повернутися додому, завітала у гості до рятувальників. Свою історію зі щасливим кінцем розповіла Оксана Решетнікова. Зі сльозами на очах, жінка щиро подякувала справжньому герою Олексію Псьолу за порятунок донечки і подарувала йому статуетку Лева з крилами, як символ миру та злагоди.

Після сентиментальних радісних обіймів приступили до нагородження. Герой отримав Грамоту та сувеніри від Головного управління облДСНС, а також подарунки від постійних соціальних партнерів рятувальників – Міського центру допомоги та обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Не залишились без презентів й Ангелінка з мамою. Сюрпризи підняли їм настрій, адже вони досі не оговталися від страхіття, яке їм довелося пережити.

Після прес-конференції гості мали змогу побувати у справжній пожежній частині, подивитися сучасну спецтехніку та обладнання і, звичайно, сфотографуватися.

Незабаром Олексій збирається до армії, а після  пообіцяв подумати щодо професії рятувальника.

Інформація, фото надані «Хроникам» ГУ ДСНС в Запорізькій області