Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Як депутати БПП, «Народного фронту», «Батьківщини», Самопомочі»,  Ляшко, «Воля народа»  закривали рота  телеканалам «112 Україна» та «NewsOne»

Posted by operkor на 8 октября, 2018

04 жовтня 2018 року. Сесійний зал Верховної Ради України. Веде засідання Голова Верховної Ради України Парубій А.В. ПАРУБІЙ: Я запрошую до доповіді народного депутата України Висоцького  Сергія Віталійовича.

ВИСОЦЬКИЙ С.В. (фракція «Народний фронт».  Як ви всі знаєте, петиція про припинення мовлення проросійських телеканалів набрала на сайті Верховної Ради тисячі голосів. В 2014 році ворог прорвав наші державні кордони, зараз він штурмує наші внутрішні кордони – кордони нашого інформаційного простору. Так само, як ми захищаємо наш державний суверенітет, ми повинні захистити від проросійської брехні, маніпуляції і наш суверенний інформаційний простір.

Вам будуть казати про те, що ця постанова – це придушення свободи слова. Свобода слова, нагадаю, це право  кожного громадянина України мати неупереджену, правдиву і збалансовану інформацію. Це не індульгенція для проросійських телеканалів на знищення нашої держави під дудку російських відповідальних товаришів. Цією постановою ми захищаємо свободу слова. Цією постановою ми  повертаємо цьому поняттю саму його суть!

Чи маємо ми право на пасивність?  Чи маєте ви право на пасивність в цьому питанні? Чи можете, як політики, відсторонитися від цього рішення? ні, не можете. Ні, ні і ще раз ні. Зупинити гангрену російського світу в ваших силах. Не біжіть від питання проросійської пропаганди. Ми повинні взяти на себе політичну відповідальність. Ми повинні, якщо ніхто не може взяти в  країні відповідальність на себе, як парламент, як вищий законодавчий орган, домогтися від РНБО розглянути санкції щодо низки проросійських телеканалів і ухвалити відповідальне рішення. Хто не голосує зараз за цю постанову, той показує, що він, користуючись інформаційним простором, користуючись ефіром цих телеканалів, підіграє Росії в знищенні…

ПАРУБІЙ. 30 секунд.

ВИСОЦЬКИЙ С.В. … в знищення нашої держави. Право парламенту – ухвалювати тяжкі, але необхідні рішення. Зараз це право на вашому розгляді. Ви можете прийняти  відповідальне рішення, і ми повинні захистити наш суверенний інформаційний простір від росіян. Правда переможе. Дякую.

ПАРУБІЙ. До співдоповіді від Комітету з питань національної безпеки і оборони запрошується Іван Вінник, будь ласка.

ВІННИК І.Ю. Колеги, дещо в контексті Регламенту того, що відбувається. Верховна Рада виконує Закон «Про звернення громадян». Стаття 223 прим.2 Закону «Про звернення громадян» говорить, що якщо петиція, звернення до Верховної Ради набрала 25 тисяч або більше голосів, вона мусить бути невідкладно, тобто в трьохденний термін розглянута комітетом і одразу невідкладно після того, як є рішення комітету, можливо, з пропозицією відповідного законодавчого акту розглянута на сесійному засіданні.

Ми з вами, народні депутати, ми, безумовно, зобов’язані чути бажання українського народу. Саме тому ми сьогодні в цій сесійній залі, фактично дублюючи зміст петиції, яку отримала Верховна Рада від народу України, розглядаємо постанову про звернення до Ради національної безпеки щодо застосування персональних економічних обмежувальних санкцій у зв’язку з діяльністю окремих товариств з обмеженою відповідальністю, які є власниками емблем, телевізійних емблем каналу «112 Україна» та каналу NewsOne.

Щодо діяльності цих двох суб’єктів. Я думаю, що ні для кого не секрет, що Медведчук, постійний представник Російської Федерації в Україні де-факто, контролює сьогодні функціональну діяльність телеканалу «112», напевне, формує його редакційну політику. Ми розуміємо, що журналістський склад каналу гідно виконує свою роботу, розуміємо, що вони намагаються дотримувати принципу етики українського журналіста. Не можу не відмітити, наприклад, діяльність ведучого Павла Кужеєва, який в надзвичайно токсичних умовах, беручи інтерв’ю у Медведчука, зробив найбільше, що він міг зробити, і дійсно Україна побачила дійсну натуру, душу і бажання цього діяча в Україні.

Але ми зобов’язані виконати вимоги петиції, розглянути, схвалити – комітет пропонує саме таке формулювання – і відправити на Раду національної безпеки та оборони пропозиції щодо застосування персональних обмежувальних санкцій в зв’язку з діяльністю…

ПАРУБІЙ. 30 секунд, будь ласка.

ВІННИК І.Ю. У зв’язку з діяльністю телеканалів NewsOne і «112 Україна». По телеканалу NewsOne, я думаю, не треба нікого переконувати. Я не буду навіть перелічувати ті абсолютно безглузді, абсурдні та провокаційні тези, які лунають від спікерів та, власне, від ведучих цього телеканалу, починаючи від заперечення Майдану Гідності, продовжуючи запереченням факту російської збройної агресії, фактично «темники» Кремля про так званий громадянський конфлікт лунають чи не в кожному реченні в діяльності цього телеканалу.

ПАРУБІЙ.  Отже, комітет просить підтримати. І я прошу провести запис: два – за, два – проти. Будь ласка. Від Радикальної партії голова Радикальної партії Олег Ляшко.

ЛЯШКО О.В. Шановні колеги депутати, шановні громадяни України, із цієї трибуни я хочу повідомити про цензуру, яку впроваджує влада на інформаційних каналах. Конкретний приклад, зараз у парламенті розглядався законопроект про продовження особливого статусу для Донбасу. Вкрай важливий законопроект, який вирішує долю не лише Донбасу, долю всієї країни і долю миру в Україні. Що зробив Перший канал Українського радіо?

Я, повертаючись з аеропорту з Дніпропетровська, слухав по радіо трансляцію. Почалася трансляція, голова парламенту оголосив про те, що включається до порядку денного і розглядається законопроект. По радіо це ми чули. Після цього був виступ віце-спікера Геращенко, яка розказала, який добрий законопроект, і як він дасть можливість відновити нам мир. Це ми теж почули по радіо і мільйони наших слухачів.

Після того, коли голова парламенту надав слово співавтору законопроекту іншого Левченку, Українське радіо відключає трансляцію, замість виступу колеги Левченка, який мали були почути громадяни, включається журналіст Віталій Науменко, який повторює все те, про що розказала Ірина Геращенко, що це чисто технічний законопроект, що він нічого не вирішує. Але він нам дуже треба для того, щоб продовжити санкції. І після цього йде трансляція всякої беліберди. Після цього Українське радіо включає трансляцію із зали Верховної Ради, коли голова парламенту ставить на голосування і фіксуються результати голосування. От вам справжній приклад цензури – коли українців позбавляють право знати правду.

Закон про особливий статус для Донбасу – це закон, який нав’язаний Україні ззовні, закон, який підриває суверенітет, незалежність і цілісність України! І державне радіо, фінансоване за кошти платників податків, позбавляє українців права знати правду. Ми протестуємо проти цензури! Ми вимагаємо припинити державне фінансування за кошти платників…

Парубій пішов кудись. Веде засідання перший заступник Голови Верховної Ради України ГЕРАЩЕНКО І.В.

ГЕРАЩЕНКО. Будь ласка, завершуйте, 30 секунд.

ЛЯШКО О.В. …за кошти платників податків, фактично це фінансується цензура. Українців влада на чолі з Петром Порошенком позбавляє права знати правду, що відбувається в країні і що робить влада. Ми вимагаємо припинення фінансування. І ми вимагаємо припинити цензуру. І позбавляти українців права правду знати ми нікому не дамо. Ми – голос правди і голос українців в цьому «гнилому болоті».

ГЕРАЩЕНКО. Шановні колеги, було згадане моє прізвище і я візьму, з вашого дозволу, 1 хвилину на репліку. Я хочу сказати і підтримати позицію колег по парламенту, що голосування таких важливих законопроектів… Було згадано моє прізвище, я взяла 1 хвилину на репліку. Я хочу підтримати колег, що голосування таких важливих законопроектів, які мають суспільне значення… Все-таки ми будемо апелювати до журналістів приділяти цьому увагу. Але в той же час жоден з нас не може втручатись в редакційну політику. І точно ніхто не пише план виступів на радіо. Дякую. І будь ласка, слово зараз для виступу шановному колезі пану Кіралю, який представить позицію «Самопомочі».

КІРАЛЬ С.І. Прошу передати слово колезі Опанасенку.

ОПАНАСЕНКО О.В. Шановні колеги, кожен з нас, я думаю, постійно дивиться, коли дивиться засоби нашої інформації і в нього виникає питання чи є в нас свобода слова? Певною мірою більшість з нас відповідає на це питання ствердно: «Є!». Але, як все в нашій країні, воно є певною мірою гібридне, да. Якщо подивитись, фактично всі засоби масової інформації у нас виконують чи забаганки, чи тиражують штампи, які програмуються їх власниками там тощо – хто замовляє музику.

З цим можна погоджуватися, не погоджуватися, але це той статус-кво, в якому зараз знаходиться країна в цьому моменті розвитку та еволюції. Але не можна жодного разу погоджуватись, коли в українські засоби масової інформації, де реальний бенефіціари заховалися за номінальним сервісом за якимись, там, чи лижниками, механіками, чи іншими незрозумілими особами, які реально не володіють цими активами, які роблять лише номінальний сервіс, коли ці засоби масової інформації тиражують штампи в голос, в один голос синхронно з засобами масової інформації країни, яка 4 роки вже вбиває українців.

На моє чітке переконання, що ми як парламент маємо дати зробити політичну оцінку, маємо зробити той необхідний крок, щоб запрацювали санкції стосовно цих юридичних осіб. Це наша позиція. Я сподіваюсь, на повноцінне голосування по цьому, схвальне голосування всіх фракцій, які були колись членами «Європейської України», коаліція «Європейська Україна». Я хотів би так само нагадати, що зараз на розгляд був зареєстрований законопроект про санкції (№ 9116), який, я сподіваюсь, так само наша Верховна Рада його проголосує, який дозволяє і вимагає від нас синхронізувати всі санкції проти Росії, проти російських компаній, російських фізичних осіб разом з нашими партнерами – Сполученими Штатами, Європейським Союзом.

ЛЕВЧЕНКО Ю.В. «Свобода», 223 округ, місто Київ. Так, справді, зараз з’являється вже до мене багато звернень громадян, які  підтверджують цей факт, який був тільки що озвучений паном Ляшком щодо того, що Національне радіо перша кнопка, так звана, на превеликий жаль, виправдала свою народну назву «брехунець» і справді збрехала на всю країну. Виключила масово трансляцію під час того, як народні депутати, зокрема я особисто, говорили правду  Закон про федералізацію України.

І мені здається, це якраз квінтесенція. Це показує насправді чи добрий цей закон, чи поганий для країни. Якщо був він такий добрий, для чого треба було робити безпрецедентну річ за останні десятки років і вимикати шматок обговорення? Якщо він такий хороший, якщо він Україні потрібен, якщо він проти Кремля нібито, для чого ж ви радіо вимкнули? А ви вимкнули, тому що ви не хотіли, щоб вся Україна почула правду, що це федералізація, що це створення сепарських поліції, прокуратури, суддів, що це прямий їхній зв’язок з Росією. От тому ви вимкнули. Але ви…

ГЕРАЩЕНКО.  У нас немає репліки на репліку. І коли я просила  колись репліку на репліку, такого в Регламенті немає. Покажіть норму Регламенту. Шановні колеги, ми продовжуємо зараз дискусію відносно…  Я не «вона», а я – Перший заступник Голови Верховної Ради України. «Вона» – це не я. Будь ласка, прошу вас не плутати. Проект Постанови про схвалення пропозиції щодо застосування персональних, спеціальних, економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) зараз обговорюється.  І до слова запрошується представниця народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Тетяна Ричкова. Тетяна Ричкова, яка представить позицію фракції.

РИЧКОВА Т.Б. Шановні колеги, шановні народні депутати, шановний народ України, петиція на сайті Верховної Ради за лічені дні набрала 25 тисяч голосів. До мене як до народного депутата надійшло більш ніж 100 звернень від військовослужбовців Збройних Сил України, від їхніх родин і родин сімей загиблих. Одне з таких я вам зараз зачитаю.

Мені написав військовослужбовець Збройних Сил України. «Мене обурює факт, що в той час, коли військовослужбовці захищають вас, ваші сім’ї і ваш мирний сон, честь і гідність захисників паплюжиться перед мільйонною аудиторією глядачів каналів «112» та NewsOne на всю країна нас називають вбивцями. Три з половиною тисячі воїнів віддали своє життя за збереження незалежності України і понад 10  тисяч втратили здоров’я через поранення. Чи не завелика жертва принесена та приноситься щодня заради того, щоб пересічні громадяни могли споживати російську брехню. А потім нас дивує, що звільнені в запас ветерани стикаються з такими настроями на свою адресу на кшталт того «я вас туди не надсилав».

Вимагаю дати в рамках чинного законодавства адекватну і пропорційну відповідь на погану пропаганду ворога, що п’ятий рік шматують мою рідну землю». Шановні депутати, я звертаюсь до вас зараз як капітан Збройних Сил України, як жінка, яка втратила чоловіка, а дитина втратила рідного батька. Я сама була вимушена стати до лав Збройних Сил України. І тому прошу  вас усіх не тих,  хто декларує, що вони за мир, а ті, хто справді  за мир, проголосувати і підтримати дану постанову.

ГЕРАЩЕНКО. Дякуємо, шановна пані Тетяно. І до слова запрошується Сергій Соболєв, який представить позицію фракції  «Батьківщина».

 СОБОЛЄВ С.В. Шановні колеги! Фракція «Батьківщина». У нас є велике прохання, скажіть, будь ласка, у нас є регулятор, який має можливість зупинити будь-яку російську пропаганду на території України? Є. Це Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. У нас є закон, який  встановлює реального власника будь-якого засобу масової інформації? Є такий закон. Скажіть, будь ласка, чому і далі кремлівська пропаганда звучить з телеканалів України. Чому і далі соромливо називають водіїв, кухарок, власниками телеканалів.

На момент Януковича і втікання його  з країни в країні було чотири канали, які контролювала родина Януковича або Захарченка як міністр внутрішніх справ в уряді Януковича?  Скажіть, будь ласка, хто зараз власники цих чотирьох каналів? Хто сьогодні власник каналу «Тоніс», який належав сину Януковича? Хто зараз власник «112» каналу, який належав Захарченко через посередницькі структури? Хто зараз власник каналу NewsOne, який належав безпосередньо родині Януковича? У нас є такий орган, як Національна рада з питань телебачення і радіомовлення? Чому вони не приходять в парламент і не просять допомоги, якщо їм щось забороняє в законах?

Наша фракція буде голосувати за цю постанову, але ми вимагаємо негайного звіту Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з тим, що відбувається в телерадіопросторі України. Це єдиний спосіб поставити крапку, а не в брудних аферах перекуповувати канали Януковича в момент…

ПАРУБІЙ прийшов.

ПАРУБІЙ. 30 секунд.

СОБОЛЄВ С.В. Завершую. В момент заборони, коли діють санкції, коли прямо заборонено це було робити, я думаю, це буде не менш важливий акт. І я просив би, щоб парламент викликав на звіт Національну раду з питань телебачення і радіомовлення з конкретним переліком власників каналів, як вони перепродавалися і кому вони зараз належать? Але ми голосуємо за цей проект постанови.

ПАРУБІЙ. Одна хвилина репліка Олег Ляшко.

ЛЯШКО О.В. Я вимагаю від правоохоронних органів розслідування фактів корупції, цензури в інформаційному просторі. Наведений мною випадок, коли Національний канал Українського радіо відключає трансляцію під час розгляду вкрай важливого закону по Донбасу, показує, що під прикриттям влади в Україні здійснюються масштабні факти, ціла програма цензури, позбавлення українців можливості чути і бачити правду. Цю боротьбу проти свободи слова, проти правди, проти права українців на вільну інформацію очолює, координує і направляє особисто Президент Порошенко.

Я не вірю в те, що засоби масової інформації роблять це без погодження з Адміністрацією Президента, позбавляючи українців права на свободу слова, позбавляючи народних депутатів донести громадянам свою позицію із вкрай важливих питань буття і майбутнього нашої рідної країни. Мені видається, що такої цензури в Україні не було навіть при тоталітарних режимах – те, що відбувається сьогодні.

ПАРУБІЙ. Отже, колеги, зараз від позафракційних Чумак, одна хвилина. І потім… перепрошую, потім вам дам. Чумак, одна хвилина, потім «Опозиційний блок», я не побачив.

ЧУМАК В.В. Шановні колеги! Інформаційна безпека напевно одна з найголовніших складових безпеки держави. Інформаційний простір повинен бути таким, щоб громадяни відчували і баланс політичної думки, і разом з тим не відчували впливи, реальні впливи іноземної держави, ворожої держави, яка має бажання перебудувати мозок українських громадян під свої думки.

Я хотів би вам сказати, що разом з тим, що необхідно тримати дуже хорошу гігієну в плані інформаційного простору, треба реально бачити те, що в країні існує реальна цензура. І я хочу звернутися до всіх журналістів, разом з тим, коли ви говорите, що деякі канали є проповідниками «руського миру», є проповідниками російської пропаганди, ви повинні реально говорити, що на ваших каналах існує цензура. Канал «5», канал «Прямий», канал «Інтер», канал «Україна» – це ті канали, яких не видно взагалі опозиційних…

ПАРУБІЙ. 30 секунд.

ЧУМАК В.В. Це ті канали, які забороняють будь-яке слово опозиційним політикам. Це теж дуже і дуже погано, і з цим треба боротися теж так само.

ПАРУБІЙ. Від «Опозиційного блоку»  Юрій Павленко. Потім від «Народного фронту» Тетерук і це вже буде завершення, це вже буде завершення.

ПАВЛЕНКО Ю.О. Шановні колеги! Шановні громадяни України! На жаль, сьогодні, ми є свідками ганебного явища, коли вищий законодавчий орган – український парламент – втягують у чіткі політичні розборки, переслідування, і руками парламенту намагаються знищити засоби масової інформації – телевізійні канали. Я хочу звернути увагу шановних колег, що  з початку цього року кількість нападів, побиттів, фізичних  травм по журналістах зросла на 20 відсотків у порівнянні з минулим роком. Я хочу звернути увагу, що багато років вже не розслідувані вбивства українських журналістів – Шеремета, Бузини. Натомість Верховна Рада замість того, щоб заслухати керівників правоохоронних органів, займається знищенням телевізійних каналів.

Я переконаний, що ми тут, з цієї трибуни і в цьому залі мали би сьогодні визначити причини, чому б’ють журналістів, чому знущаються над засобами масової інформації і чому в країні все голосніше говорять про те, що застосовується цензура и знищується свобода слова як основа демократичної країни? Натомість ми можемо сьогодні в разі ухвалення цього рішення перетворитися просто на дикунську країну, коли вищий законодавчий орган, коли парламент закриває канали.

Я хочу звернутися до колег, які і є авторами, зокрема, цієї постанови: чи є хоча би одне рішення Національної ради щодо… з питань телебачення і радіомовлення, що ці канали загрожували національній безпеці, чи є хоча би одне провадження Служби безпеки України щодо цих телевізійних каналів, чи є хоча би один вирок суду, що на цих телеканалах знущались над національною безпекою чи хоча би загрожували національній безпеці?

ПАРУБІЙ. 30 секунд.

ПАВЛЕНКО Ю.О. Ні! Немає жодного рішення і в самому навіть проекті Постанови нема жодного факту. Це ще раз підтверджує, що дана постанова – це є чітке політичне замовлення, спроба зачистити інформаційний простір перед виборами від неугодних засобів масової інформації. На жаль, це дуже боляче вдарить і по міжнародному іміджу нашої країни. Тому, шановні колеги, закликаю проголосувати мудро:  відхилити…

ПАРУБІЙ. І, колеги, зараз заключний виступ від «Народного фронту», Андрій Тетерук. І я прошу усіх голів фракцій запросити депутатів в зал і приготуватися до прийняття рішення. Будь ласка.

ТЕТЕРУК А.А. Шановний пане Голово, шановні колеги народні депутати, шановний український народе! Питання, яке ми зараз розглядаємо, є надзвичайно важливим, тому що воно стосується агресії Російської Федерації проти нашої держави. Там, де Російська Федерація, за рішенням свого Президента Путіна, не спромоглася захопити територію через спротив українського народу, через те, що тисячі, десятки тисяч українських добровольців Збройних Сил України стали на захист нашої держави і не дозволили їм захопити нашу державу, то тактика хижого ворога – Російської Федерації стала більш підступною, вони почали завойовувати інформаційний простір. І, на жаль, мушу констатувати, що тут вони розвивають свій успіх, ми не чинимо супротив належним чином. Міністерство інформаційної політики, яке ми прийняли рішенням цього парламенту, воно не є достатньо ефективним. Воно мало розробляти відповідно стратегію захисту інформаційного простору нашої держави. На жаль, на жаль, ми не маємо ефективного механізму, який би захищав телеканали, засоби масової інформації від ворожого впливу російської пропаганди.

Чому важливо називати російську пропаганду саме пропагандою, а не свободою слова? Тому що російська пропаганда не має нічого спільного зі свободою слова. Це розуміють не тільки в Україні, але наші партнери в Сполучених Штатах, в Європейському Союзі, у Великобританії потерпають від маніпулятивних, абсолютно ворожих, примітивних маніпуляцій, які насаджуються російською пропагандою.

І мені дуже приємно, що ініціаторами цієї постанови є народні депутати, які прийшли в парламент, перебуваючи до парламенту в журналістській діяльності, а це і Мустафа Найєм, і Світлана Заліщук, і Сергій Висоцький, який доповідав, і Єгор Соболєв. Тобто це люди, які розуміють як за допомогою свободи слова можна, використовуючи…

ПАРУБІЙ. 30 секунд.

ТЕТЕРУК А.А. … використовуючи привід якоби свободи слова, щоденно втюхувати в інформаційний простір маніпуляції і брехню. Тому ми маємо прийняти важливе рішення, захистити нашу державу від щоденної ворожої пропаганди, маніпуляції і підміни понять, що немає жодного, жодного просто принципу свободи слова. Ба, більше. За це волевиявлення народних депутатів певні власники цих телеканалів починають відверто…

ПАРУБІЙ. Колеги, одна хвилина, Мустафа, і я прошу займати робочі місця. Прошу заходити в зал. Включіть, будь ласка,  мікрофон. Подивіться, чи карточка. Все нормально, говоріть.

НАЙЄМ М.  Шановні колеги, я хочу зараз звернутися навіть не до тих, хто зараз пропонує цю постанову, а до тих органів, які контролюють медіа в країні. Я проти закриття будь-яких телеканалів в Україні, проти закриття будь-якого рота будь-якому журналісту. Єдине питання, яке  я хочу зараз підняти, це стосується Служби безпеки і Ради національної безпеки. Це не стосується питання  парламенту. Петро Олексійович Порошенко є головою цього органу, і цей орган дозволяє цим каналам  працювати, при цьому обвиняючи їх  в антидержавній діяльності.

Будь ласка,  Служба безпеки  України хай надасть докази, піде в СНБО і там доводять. Парламент має зняти з себе відповідальність за це питання, це не наше питання, це вирішує СНБО, Служба безпеки України, Нацбанк, уряд – ті, хто  мають, за Законом по санкціях, накладати такі санкції, згідно законодавства.

ПАРУБІЙ. Я хочу пояснити, колеги. Це і є звернення… (Шум у залі)  Це і є звернення до РНБО з тим, щоб компетентні органи могли дати свої висновки, могли дати свої документи, і щоб РНБО прийняло рішення. Бо це питання безпеки. Заходіть, будь ласка,  в зал.

І, колеги. я коли ще був секретарем  РНБО, я наголошував на тому, що ключовим елементом  гібридної війни Путіна є інформаційна війна. Це війна не так за території, це війна за серця і  уми людей. І так само як окупована частина нашої території, так само окупована частина нашого інформаційного  простору. І ми повинні захистити інформаційний простір нашої України. Коли наших воїнів називають вбивцями на каналах, це виходить за будь-які межі питання національної безпеки. Тому я впевнений, усі патріоти повинні підтримати дану постанову. Тому я впевнений, усі зараз повинні зайняти свої робочі місця і підтримати звернення до Ради національної безпеки і оборони. Інформаційна безпека – питання номер один безпеки національної нашої держави України.

І я прошу проголосувати за проект Постанови про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, санкцій (№ 9157) за пропозицією комітету за основу і в цілому.

Прошу голосувати, прошу підтримати, колеги. Голосуємо, це питання безпеки інформаційної нашої держави. Прошу підтримати, голосуємо.

За-229

Постанова прийнята. Вітаю, колеги. По фракціях, будь ласка, по фракціях. «Блок Петра Порошенка» – 98, «Народний фронт» – 67, «Опозиційний блок» – 0, «Самопоміч» – 14, Радикальна партія – 16, «Батьківщина» – 9, «Воля народу» – 3, «Відродження» – 0, позафракційні – 22.

Стенограма ВР

2

Председатель Верховной Рады Андрей Парубий рассказал, когда подпишет постановление о санкциях против телеканалов «112 Украина» и «NewsOne», которое парламент собирается передать на рассмотрение в Службу национальной безопасности и обороны Украины. Об этом передает МИР со ссылкой на strana.ua. Находясь с визитом в Грузии, спикер отметил, что в Верховную Раду были внесены и зарегистрированы два постановления об отмене этого решения. Поэтому постановление о санкциях он сможет подписать после того, как постановления об отмене вынесут на рассмотрение Верховной Рады и отклонят.

Андрей Парубий добавил, что рассмотрение этих постановлений состоится уже на ближайшей пленарной неделе. «У меня нет никаких сомнений, что они будут отклонены. В то же время это дает мне возможность подписать постановление о санкциях, и оно тут же вступает в действие. Я уверен, что Совет национальной безопасности и обороны Украины тоже не будет медлить с изучением ситуации и с принятием соответствующего решения», – сказал спикер парламента.

«Хроники и комментарии»

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: