Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Соляник А.В. надав дозвіл на вилучення  документів, які знаходяться у володінні державного закладу «Дитячий спеціалізований санаторій «Бердянський» Міністерства охорони здоровя України, повідомляють «Украинские ведомости» з посиланням на ЕДРСР.В обґрунтовування поданого клопотання слідчий  Головного управління  Нацполіції в Запорізькій області зазначив, що з 01.01.2017 по теперішній час, посадові особи — розпорядники бюджетних коштів обласного та місцевого рівня, у змові із субєктами господарської діяльності, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, всупереч інтересам служби, проводили поставки невідповідної за договорами продукції, під час здійснення закупівлі продуктів харчування до бюджетних закладів, чим завдали тяжкі наслідки.

Також, пояснив, що посадові особи субєктів господарювання, з метою привласнення бюджетних коштів здійснюють закупівлю молочної продукції значно нижчої якості, та тієї що не відповідає чинним санітарно-епідеміологічним нормам, а також встановленим договором умовам, після чого здійснюють перепакування на власному складі в тару з-під продуктів вищої якості, та поставляють в бюджетні організації.

Отож, після оголошення переможця торгів підприємства-учасника та укладення договору на поставку товару, з метою штучного завищення цін на продукти харчування, які поставляються до бюджетних установ м.Запоріжжя та Запорізької області, отримують довідки від підприємств, в яких вказуються завищені ціни на продукти харчування,які в подальшому надають товариством до бюджетних установ з метою підвищення ціни, незважаючи на те, що згідно офіційної статистики, ціни на продукти харчування не змінюються.

Так, в ході проведення досудового слідства було отримано інформацію, про те, що за вищевказаною схемою на конкурсних торгах, замовники визначають переможцем ТОВ «Українська торгова компанія №1», яке в подальшому постачає продукти харчування по завищеним цінам, та які не відповідають умовам укладених договорів.

Досудовим слідством також було отримано інформацію, що за вищевказаною схемою на конкурсних торгах, одним із таких замовників виступає державний заклад «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Бердянський» Міністерства охорони здоровя України», який визначає переможцем ТОВ «Українська торгова компанія №1, яке в подальшому постачає продукти харчування по завищеним цінам, та які не відповідають умовам укладених договорів.

Слідчим доведено, що документи щодо взаємовідносин між ТОВ «Українська торгова компанія №1» та «Дитячим спеціалізованим (спеціальний) санаторієм  «Бердянський» Міністерства охорони здоровя України» за період з 01.01.2017 року по теперішній час, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин на стадії досудового розслідування, а також необхідні для проведення експертизи. У звязку з чим виникла необхідність у наданні тимчасового доступу до вказаних документів, з можливістю їх подальшого вилучення у закладі «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Бердянський».