ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ

Интернет-газета

«Зніми форму, клоун!» Українці висміяли міністра, запропонувавши відправити його на передову. Коментар Міноборони про форму и міністра Омеляна

Posted by operkor на 3 декабря, 2018


Міністерство оборони України повідомило, що міністр інфраструктури Володимир Омелян не має права носіння військової форми одягу навіть під час воєнного стану. Про це йдеться у відповіді Міноборони на запит Українських Новин. 28 листопада інформаційне агентство Українські Новини направило запит до Міноборони із проханням роз’яснити чи мають право носити військову форму одягу цивільні члени Кабінету Міністрів України, а також якими документами

регламентуються правила носіння військової форми цивільними особами, в тому числі під час воєнного стану в країні.

«Правила носіння війської форми одягу та зразки знаків розрізнення розробляються та затверджуються відповідними центральними органами виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування, Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Службою зовнішньої розвідки України, Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України. Носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців особами, які не маютьна це права, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом«, — йдеться у відповіді Міноборони.

«… право на носіння військової форми одягу мають військовослужбовці, військовозобов’язані під час проходження зборів, резервісти, курсанти, ліцеїсти, а також особи, звільнені з військової служби в запас або у відставку з наданням права носіння військової форми одягу», — підкреслили у листі.

У п. 3 ст. 7 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» дано визначення поняттю «військова форма одягу». Це комплект одноманітних за конструкцією та регламентованих за зовнішнім виглядом предметів одягу, взуття та окремих видів спорядження, встановлений для військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань.

Як відомо з біографії Омеляна, він не проходив військову службу в Україні.

Нагадаємо, 27 листопада міністр інфраструктури Омелян з’явився у військовій формі на розширеній нараді з керівниками підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства інфраструктури України. Військова форма Омеляна була пошита з тканини кольору хакі із забарвленням «піксель». Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк також був присутній на нараді у військовій формі оливково-пісочного кольору. Керівники підприємств та організацій Мінінфраструктури, які були присутні на нараді, були одягнені в цивільне.

Слід зазначити, що українці висміяли міністра в формі, запропонувавши відправити його на передову лінію оборони в зоні операції об’єднаних сил (ООС).

Наведемо кілька прикладів коментарів користувачів соціальних мереж: «Чому військкомати ніяк не реагують? Ось же потенційний призовник і форма вже є», «Лопату в зуби — і в окопи під Маріуполь. А ружжо нехай в бою добуде…», «Відправити його на передову! Нехай там похвалиться», «Зніми форму … клоун» і т.п.

3 грудня у коментарі інтернет-виданню «Страна.ua» Омелян сказав: «Я — капітан запасу, на мені форма залізничних військ, яку я ношу з 2015 року, в ній об’їздив всю лінію фронту».

За словами міністра інфраструктури, Державна спеціальна служба транспорту України до середини 2018 року підпорядковувалася Мінінфраструктури, а зараз передана Міноборони, хоча й продовжує виконувати завдання з охорони стратегічних інфраструктурних об’єктів. «Чесно, ніяких сенсацій», — резюмував Омелян.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: