У Запоріжжі рівень забруднення довкілля важкими металами й нафтовими вуглеводнями у декілька разів перевищує міжнародні рекомендовані норми. На окремих ділянках рекомендовані норми перевищені у 10 разів.  «Рівень забруднення металами та органічними забруднювачами становить загрозу для здоров’я людей. Найбільш небезпечні речовини – кадмій і арсен (миш’як), останній є канцерогенною сполукою», – розповів Марек Шир, автор дослідження, експерт Хіміко-технологічного інституту у Празі. Найвищий рівень забруднення нафтовими вуглеводнями також у Запоріжжі й Харкові, повідомляють  https://zp-fakty.net.ua

Фахівці проаналізували 90 зразків ґрунту і донних опадів з 5 великих промислових міст України: Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, Харкова і Маріуполя. Дослідження проводили «Центр екологічних ініціатив «Екодія» (Україна), компанія «Арніка» (Чехія) та експерти Хіміко-технологічного інституту у Празі (VSCHT) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Для дослідження фахівці брали проби піску із дитячих майданчиків, відклади, які осідають на дні водойм, зразки ґрунту, а також аналізували вміст діоксинів та інших стійких органічних забруднювачів у яйцях домашньої птиці вільно-вигульного утримання. В усіх містах підсумкова картина вражає — викиди значно перевищують норму, а у річкових осадах були виявлені важкі метали – цинк та кадмій.