Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко каже, що серіал «Свати» — це кака

Posted by operkor на 5 июля, 2019

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко закликає президента Володимира Зеленського особисто не допустити показу серіалу «Свати» на телеканалі «1+1». У відеозверненні голова Держкіно зазначає, що до ефіру «1+1» повернулися «Свати», передає Українська правда. «Повернулися в результаті рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким були скасовані накази Держкіно, Міністерства культури і Служби безпеки України», – уточнив він.

Іллєнко нагадав, що у 2017 році російського актора Федора Добронравова внесли в «чорний список» в Україні – й дозвіл на прокат фільму скасували.

Суд послався на те, що в СБУ неправильно склали довідку щодо того, що Добронравов становить загрозу національній безпеці України.

Іллєнко повідомив: «Кілька днів тому до Держкіно звернулися представники каналу «1+1» з проханням щодо видачі прокатного посвідчення на другий сезон серіалу «Свати», який нещодавно проходив оцінку експертної комісії».

«Тоді висновок був негативний, але вони наразі перемонтували серіал – і Держкіно змушене діяти згідно з чинним законодавством», – сказав він.

«Я глибоко переконаний, що питання «Сватів» виходить за межі юридичного аспекту, воно лежить в площині моральній і політичній», – заявив Іллєнко.

Він звернувся до Зеленського: «Пане Володимире, Ви вже не є продюсером серіалу «Свати», не є його виробником – сьогодні Ви є президентом України».

«Я вважаю, що саме Ви маєте ухвалити рішення щодо подальшої долі цього серіалу і показати, що для Вас є пріоритетом – повернення цього продукту в ефір чи очищення інформаційного простору України від українофобів, що нехтують національним суверенітетом і територіальною цілісністю нашої держави», – заявив Іллєнко.

«Ми, згідно з законом, видамо прокатне посвідчення – і присутність цього серіалу в прокаті «Плюсів» буде наочно й щоденно всім демонструвати, у чому для Вас пріоритет», – сказав він.

Іллєнко додав: «Я від Вашого оточення знаю, що Ви дуже емоційно і болісно сприйняли заборону «Сватів» у 2017 році –і це стало поштовхом до того, що Ви почали боротися за посаду президента».

«Але не повторюйте помилок Ваших попередників. Серіал «Свати» – це Ваша «Липецька фабрика». І хай Вас не вводить в оману високий рейтинг дивлення цього серіалу, адже і цукерки «Рошен» із захопленням і насолодою поїдала вся Україна», – заявив голова Держкіно.

29 листопада 2017 року Держкіно скасувало реєстрацію і визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони «Сватів», які знімала студія «Квартал 95» Зеленського.

Причиною була заборона російському акторові Федору Добронравову, який публічно підтримує анексію Криму і відвідував окупований півострів, на в’їзд в Україну на 3 роки.

27 березня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним заборону на в’їзд Добронравову й анулював заборону на ретрансляцію серіалу «Свати».

10 червня група «1+1 media», співвласником якої є Ігор Коломойський, звинуватила Держкіно в умисному затягуванні терміну поновлення дії прокатного посвідчення на телесеріал «Свати».

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: