Найбільше нерухомого майна декларують екс-регіонали. Володимир Кальцев не пояснює, що зараз із його апартаментами поблизу Лівадійського палацу в Ялті.  Депутатка Константинова живе у родичів, але збирає гроші на власне житло. Ревчук майже два мільйони гривень позичила у батька, щоб купити квартиру. Фукс (на фото в первом ряду с ручкой в руке) 10 років тому продав своє підприємство, а гроші за нього не отримав і досі…

Депутат Фукс управляє бізнесом сина

Найбільше нерухомості має сім’я депутата від “Батьківщини” Геннадія Фукса. Фукси декларують три квартири і понад 3,5 тис. кв.м нежитлової нерухомості.

Нежилые помещения — под торговлю и склады. Они сдаются в аренду, — пояснює Фукс.

Більшість таких приміщень записана на 22-річного сина депутата — Філіппа.

В направлении сына я создавал этот бизнес и его веду. Есть такой вид бизнеса — управление недвижимостью как отдельное направление. Что тут непонятного? Он владелец, а я управляю, — каже Фукс.

За минулий рік його син офіційно заробив 2,5 млн грн. Нещодавно він закінчив навчання в університеті Англії. Фірма Філіпа Фукса ТОВ «АЙ ДІ» володіє ділянкою площею 1,46 га у лісі селища Розумівка неподалік від Дніпра, ця зона вважається рекреаційною. З Фуксом-молодшим сусідить голова Запорізької облради Григорій Самардак.

Геннадій Фукс має багату політичну кар’єру. Він був заступником чотирьох голів Запорізької ОДА за часів Ющенка і Януковича. У листопаді 2015 року був обраний депутатом Запорізької міськради, але в травні цього року склав свої повноваження й перейшов на аналогічну посаду в обласну раду.

Екс-регіонал Володимир Кальцев, який зараз є депутатом міськради від “Нашого краю”, декларує квартиру, велику дачу (845 кв.м) під Запоріжжям та чотири нежитлові приміщення в Криму. Нерухомість на окупованому півострові — це апартаменти на паркувальні місця, які знаходяться в 300 метрах від Лівадійського палацу (Ялта).

Наприкінці червня Кальцев купив будинок (402 кв.м), дачу (30,3 кв.м) та три земельні ділянки загальною площею 0,6 га. Про суттєві зміни в декларації повідомив НАЗК.

Будинок Кальцев придбав у селищі Придніпровське Запорізького району за 2,5 млн грн. Нижче подаємо скрін з кадастрової карти, на якому видно дім депутата.

Володимир Кальцев тричі обирався депутатом, був секретарем Запорізької міськради, очолював міську організацію “Партії регіонів”. Він є фактичним власником компанії “ТД “Александр”, яка займається гірничо-металургійним виробництвом, реалізацією гірничо-шахтного обладнання, абразивного інструменту та матеріалів.

Громадський рух ЧЕСНО протягом місяця намагався зв’язатися з депутатом, однак всі спроби виявилися марними — контактні телефони не відповідали.

Владимир Федорович скорее всего был в отпуске, где-то в Африке отдыхал, — пояснює відсутність Кальцева його однопартієць Олександр Мотренко.

Роман Таран займає третє місце в рейтингу депутатів Запорізької міськради з найбільшою кількістю нерухомості. Він працює директором в кальцевській фірмі “ТД “Александр”, двічі був депутатом Запорізької міськради від “Партії регіонів”, зараз обраний від “Нашого краю”.

Депутат Таран з дружиною володіють чотирма квартирами та двома будинками у Запоріжжі, та будинком площею 62 кв. м у курортному селищі Приморське Запорізької області. Там у депутата також є кілька земельних ділянок.

На фото нижче — будинок, записаний на дружину Романа Тарана Ольгу Пономаренко. Він розташований в районі елітних будівель Запоріжжя — на Великому Лузі.

Отримати коментар Романа Тарана не вдалося. Однопартійці кажуть, він не відповідає на дзвінки з незнайомих номерів.

Олександр Мотренко, також депутат від партії “Наш край”, декларує дві квартири, дачу та будинок в елітному селищі Сонячне, що під Запоріжжям.

Я его (будинок, — ЧЕСНО) не покупал, я строил. Три или четыре года строил — с 2006 до 2009 года. Сколько вложил денег в его строительство — это уже абсолютно интимный вопрос. Эти вопросы потом попадают к мошенникам, и моя семья будет находиться в небезопасности, я этого не могу допустить. Я работал руководителем предприятия, моя зарплата позволяла мне построить дом, — каже Мотренко.

Нині депутат займає посаду генерального директора ПАО «Запорізький кабельний завод». Його офіційний дохід за минулий рік склав півмільйона гривень.

Замикає п’ятірку депутатів з найбільшою кількістю нерухомості Павло Михайлик з “Опозиційного блоку”. Він задекларувавквартиру, будинок, гараж та нежитлові приміщення. Орендує буфет площею 12 кв. м.

Когда я ушел на пенсию, я начал заниматься предпринимательской деятельностью. По закону я считаюсь частным предпринимателем. Буфетом жена занимается — там кофе, чай, кондитерские изделия, — розповідає Михайлик.

На питання, скільки приносить така діяльність, відповідає стримано:

Чтобы выжить, мне хватает. У меня ведь кроме всего прочего внуки, внучки, их учить надо и все остальное.

Зовсім не декларує житла позафракційна депутатка Катерина Константинова. Каже, живе в квартирі родичів, але планує зайняти грошей та купити свою.

Шукаю житло, поки немає підходящих варіантів по ціні та місцезнаходженню. Шукаю варіант як в лотереї, щоб комусь треба було терміново. І таку, щоб можна було заїхати і жити.

За минулий рік Константинова заробила 116 тис. грн, вона займається підприємницькою діяльністю.

Навіщо Ревчук позичила майже два мільйони у батька?

Найбільше грошей заборгувала Ольга Ревчук з БПП. Депутатка позичила 1,7 млн грн у фірми свого батька — ПМП «АЛОІНС».

Я давно позичала на квартиру, конкретну дату не пам’ятаю, — каже Ревчук.

Як зазначено в декларації, гроші вона отримала в 2012 році. Тоді фірмою «АЛОІНС» володів її батько — бізнесмен Андрій Демидов. Згодом у власниках значилась сама Ревчук, але зараз фірма знову записана на її батька.

Депутат Геннадій Фукс свої борги в розмірі 550 тис. грн пояснює так:

Я имею не кредиты, а банковские карты с кредитными линиями трех банков. Это разные вещи. Я в течении года пользуюсь по необходимости этими картами.

Олег Коломоєць взяв кредит у банку ще в 2007 році, заборгував 278 тис. грн. Доходи Коломойця за минулий рік склали 115 тис. грн. Якщо депутат й надалі так зароблятиме, то розквитається з боргами нескоро.

Фуксу не повертають борг вже 10 років

Найбільше грошей роздав у борги Володимир Кальцев. Він позичив майже 120 млн грн. На другому місці в цьому рейтингу — “укропівець” Геннадій Наумов. Йому заборгували 390 тис. дол. Каже, дав грошей друзям-бізнесменам.

Это достаточно неплохие мои товарищи, их немного, они занимаются бизнесом, обратились ко мне с этим вопросом, почему нет? Деньги должны где-то на протяжении года, — коментує Наумов.

Геннадій Фукс роздав у борги більше 5 млн грн. Каже, вже більше 10 років гроші йому не повертають.

Я продал одно свое предприятие человеку, он частично со мной рассчитался, а частично это было оформлено нотариально как заем, но он до сих пор со мной не рассчитался. На этом предприятии было 15 грузовых “мерсов” с прицепами и с пакетом договоров на экспорт и импорт с крупными предприятиями, но в сложившейся ситуации я вынужден был продать это предприятие, — розповідає Фукс.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО проаналізував доходи депутатів Запорізької міськради та назвав багатіїв та злиднів.


АВТОРИ

Аня Абліцова Аня Абліцова, журналістка для ЧЕСНО, ГО ЦентрUA
Геннадій Матвієнко Геннадій Матвієнко, журналіст для ЧЕСНО, ГО ЦентрUA

https://www.chesno.org

Фото: Акцент