Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Наші гроші і свої люди: фірма, яка планує забудувати Вознесенівський ринок, отримала на Запоріжжі загалом понад 30 гектарів землі

Posted by operkor на 30 сентября, 2019

Нагадуємо, ми розповідали, що ТОВ «Аверс» яка безпосередньо пов’язана з Русланом Божком, до міськради подала прохання зміни цільового призначання двох ділянок по вулиці Перемоги, 72 – замість Вознесенівського ринку тут хочуть збудувати багатоповерхівку.  25 вересня, міськрада вирішила віддати 27 гектарів землі під сонячну електростанцію та ще 5,5 – під багатоповерхівки. Орендатори – одна фірма, яка пов’язана з вище згаданим Божко, повідомляє «Запорізький центр розслідувань».

ТОВ «Солен Рей» хочуть дати дозвіл на розробку землевпорядної документації для землевідведення в районі Передаточнінского кар’єра приблизно на 27 гектарів. Точне розташування ще однієї сонячної станції в пояснювальній записці до проекту рішення не вказано. Але вільної майданчиків таки розмірів навколо кар’єра на околиці Шевченківського району особливо і не залишилося.

Це може бути або велика посадка акацій та інших листяних дерев на південь від сміттєвого полігону, обмежена на сході фільтраційними полями “Мотор-Січі”, а на заході – залізничною колією. Або пустирі трохи західніше і ближче до траси, які зі сходу і півдня обмежені тією ж колією, а з заходу примикають до складів і дачах, витягнувся уздовж траси.

За Генпланом, посадка відзначена як зелені насадження, а пустирі – як промислова забудова, і відведення під СЕС найімовірніше на пустирях. Але чиновники точних коментарів не дають.

Фірма належить Андрію Васильєву, який керує ТОВ «Солен Енерджі», де кінцевим бенефіціаром є «ЗНВКІФ« Геліос ».

Також, в червні 2018 го фірма »Солен Рей» отримала дозвіл на розробку земельної документації на ділянку площею 10 га в с. Широке, під електростанцію.

Вже не на околиці, а в центрі міста міськрада передасть ділянку під покинутим танцмайданчиком в парку Металургів ТОВ «Атріум Нова» – для будівництва розважального комплексу та бізнес-центру. Під такі ж цілі територію на 0,49 га по вул. Богдана Хмельницького, 2 ще в 2008 році віддали фірмі «НВФ« Стілекс ». “Стілекс” вже багато разів переходив від одного власника до іншого, а в червні її викупив уже згаданий фонд “Геліос”. Тепер же депутати віддають пів-гектара іншій фірмі, що належить, в кінцевому підсумку, “Геліосу” – ТОВ “Атріум Нова”.

І, найцікавіша історія, яку ми коротко виклали ще вчора – ТОВ “Аверс”, нинішній орендар землі під «Вознесенівським ринком» хоче змінити цільове призначення на будівництво багатоповерхових будинків.

Ринок розташований на двох земельних ділянках. Площа першого (кад.номер 2310100000: 05: 003: 0054) 1,9 га, площа другого (кад.номер 2310100000: 05: 003: 0054) 2,9 гектара. Обидві ділянки взяли в оренду в 2006-у, терміном на 15 років під ринок. А влітку 2019 го у “Аверса” змінилися власники – новими бенефіціарами стали Антон Сергійович Діденко і акціонерне товариство «ЗНВКІФ« Геліос », де Діденко є керівником.

Згідно з генпланом, дані ділянки призначені для торгівлі. На кадастровій карті та генплані їх цільове призначення – ринкова інфраструктура. І багатоповерхівки там будувати не можна без зміни цільового, для чого треба запускати розробку Детального плану території. Однак, згідно  зонування, земля позначена як цивільно-ділова зона (Г-1-І). Тобто, на ньому можна будувати будинки 3-9 поверхів і офісні будівлі.

Зонування території (зонінг) – спосіб розподілу землі для різних громадських потреб. Тобто, більш загальна річ на відміну від чіткого генерального плану. В даному випадку, забудовники скористалися затвердженим зонінгом, щоб змінити цільове, хоч сам план зонування не відповідає генплану.

Хоча, зауважимо, в сучасній Україні будинки на дев’ять поверхів вважаються вже “таунхаусами” і будують їх точково на невеликих клаптиках землі, як в Ірпені, або ж у складі цілісних кварталів “підвищеної комфортності”. Сьогодні комерційно вигідними вважаються будинки від 16 поверхів і вище, тому велика ймовірність, що при початку будівництва можуть початися маніпуляції і з цим параметром.

Тепер – про реальні господарів всіх цих земель. Всіма цими фірмами, як і ще кількома десятками інших, володіє “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд” Геліос “. Його директором значиться Антон Сергійович Діденко, і він уже зазначений його кінцевим бенефіціаром. До недавнього часу єдиною зачіпкою було те, що Діденко деякий час працював помічником депутата міськради Руслана Божко, голови бюджетної комісії і колишнього фіндиректора “Запоріжсталі”.

Тиждень тому між Божко і “Геліосом” з’явилася ще одна ланка. Так, нещодавно, Руслан Божко разом з Ростиславом Шурма відвідали презентацію будівництва житлового комплексу «Central», розташованого поруч, на перетині вулиці Перемоги і бульвару Центрального. «Руслан Божко на Презентації прямо заявил, что будівництво такого комплексу -” наша заслуга “, -передає« Дій-Запоріжжя ».

Детальніше про передачу цієї ділянки в оренду ми писали для «Наші гроші.Запоріжжя». Ділянку, що належить місту і знаходиться в управлінні УКБ, забудовується столичним девелопером “Геос” на замовлення “Азимут трейдинг груп” – ще однієї фірми, оформленої на “Геліос”.

Ми намагалися особисто отримати коментар у депутата, але на жаль, на момент публікації, до третьої години дня, він так і не з’явився в стінах сесійної зали. Але що б офіційно не стверджували нинішні господарі міста, що вийшли до мерії із заводської прохідної, поспішність їх дій наводить на думки про втечу.

Схоже, вони й самі не розраховують залишитися до влади на другий термін, раз так оптом і з маніпуляціями виводять на себе те, що ще залишилося у власності громади.

Фото: Запорізький центр розслідувань

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: