Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ПОДАРУНКИ З БЮДЖЕТУ. Як працювали депутати фракції “Опоблок” у Запорізькій міській раді

Posted by operkor на 13 октября, 2020

“Опоблок” – “Метінвест” – Ахметов. Найбільша фракція в Запорізькій міській раді “Опозиційний блок” складається з 20 депутатів. Більшість із них працює на ПАТ “Запорізький металургійний комбінат “Запоріжсталь” Ріната Ахметова або пов’язаних з ним підприємствах та в організаціях. Навіть сам міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, який балотувався як самовисуванець, до обрання мером працював на “Запоріжсталі”.

Торік Володимир Буряк ішов до Верховної Ради у списку партії “Опозиційний блок”.

Досить високий рівень відвідуваності депутатів із фракції “Опоблок” можна пояснити тим, що вона входить до коаліційної більшості. Зазвичай члени таких фракцій краще відвідують сесії та голосують, бо меру для ухвалення рішень потрібні голоси. Утім, є у фракції й кандидати на відкликання.

Найгіршу відвідуваність у фракції має Андрій Кривцов – і все через прогулювання впродовж 2017-2019 років засідань депутатської комісії з питань бюджету, членом якої він є. Узяти в нього коментар не вдалося. Помічниця депутата сказала телефонувати йому напряму, але контактного номера не дала.

Не надто відірвався від Кривцова депутат Андрій Лученко, котрий пропустив понад половину засідань комісії з питань екології у 2016 та 2019 роках. Його помічник, чий телефон зазначено на сайті міськради, запевнив, що контакт журналіста депутату передасть і той, якщо захоче, зателефонує. Проте Лученко так і не зателефонував.

Згідно із законодавством, депутатів, котрі пропустили більш ніж половину засідань сесій або депутатських комісій протягом хоча б одного року, можна відкликати. Тому двоє “опоблоківців” – Кривцов і Лученко – є кандидатами на відкликання.

Крім того, Андрій Лученко ще й потрапляв у поле зору Національного агентства з питань запобігання корупції. 2018 року НАЗК склало протокол про те, що депутат одержав близько 2 млн грн доходу, але не задекларував його у визначений законом строк.

А “опоблоківка” Зінаїда Гальчинська як незаможна отримувала матеріальну допомогу на лікування, після чого купила авто Renault Duster за 416 тис. грн. У зв’язку з цим під час однієї із сесій кілька активістів підійшли до депутатки з вигуками: “Жебракам треба допомагати” – і закидали її стіл купюрами номіналом 1 гривня.

Гальчинська надавала кошти зі свого депутатського фонду власним помічникам.

Депутатський фонд – це гроші з бюджету міста, які обранці мають право розподіляти на потреби мешканців Запоріжжя. Щороку міськрада затверджує програму використання таких коштів. Так, згідно з відповідною програмою на 2019 рік, загальний розмір депутатського фонду Запорізької міської ради становив 64 млн грн. Отже, кожен із 64 депутатів міськради мав змогу розподілити 1 млн грн.

А от депутат Олександр Гончар, про котрого раніше писав Рух ЧЕСНО, сприяв виділенню його дочці Дар’ї Колісник 234 тис. грн.

“Гроші пішли на операцію тазостегнового суглоба та коліна. Я отримав травму, тож знадобилася операція. Був у лікарні. Донька вирішила мені допомогти. Ні про що мене не повідомивши, вона пішла на прийом до когось із депутатів і звернулася з проханням про допомогу. Це було її особисте рішення. Колеги допомогли, дякую їм!” – прокоментував одержання донькою коштів з бюджету міста Олександр Гончар.

Політики полюбляють піаритися на бюджетних коштах. Один із ноу-хау запорізького “Опоблоку” – дарування депутатами брендованих партією сертифікатів на різні суми школам міста та іншим бюджетним закладам. Зазвичай їх вручають публічно на якихось святах чи ювілеях.

На сертифікатах зазначено прізвище депутата, назву його фракції (“Опозиційний блок”) і те, що це подарунок за гроші з депутатського фонду в межах програми міськради. Тобто по суті обранці брендують кошти платників податків.

“Опоблоківці” відвідують школи й інші заклади бюджетної сфери, відкривають дитячі майданчики та дарують автобуси.

Також політики дають подарунки ветеранам і дітям у пакетах з логотипом партії “Опозиційний блок”.

Проте прізвища депутатів на пакетах майже не трапляються. Це може бути пов’язано з тим, що фракцію “Опоблоку” сформовано здебільшого зі співробітників підприємств групи “Метінвест” Ріната Ахметова, а не самостійних бізнесменів. Тож депутати просто підтримують у місті рейтинг самої партії: відвідують різні заходи, передають сертифікати й інші подарунки за кошти з депутатських фондів.

Світлина на сайті запорізького “Опоблоку”. Депутат міськради передає подарунок, на якому написано: “С благодарностью от Метинвеста”

Або, наприклад, “опоблоківець” Олександр Ніколаєнко залучив працівників ПАТ “Запоріжвогнетрив” Ахметова для допомоги ОСББ під час толоки.

Джерело: https://www.chesno.org

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: