Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Там больные штабелями лежат… Як брехня про міську лікарню №9 Запоріжжя розійшлась по інтернету

Posted by operkor на 20 ноября, 2020

Протягом тижні в соцмережах з’явились кадри з лікарні, де хворі на COVID-19 лежать в коридорах медзакладу з поганими умовами. Спочатку, відео поширили в месенджері Viber, як кадри відзняті в “Міській лікарні №9”. Потім інформація з’явилась на новинних сайтах Запоріжжя, в фейсбуці та навіть на сайтах інших областей. І хоча згодом деякі ресурси відео видалили, воно все одно продовжило поширюватись. Ми розібрались, що з цим з ним не так. 

МЕСЕДЖ: “У Запоріжжі «Міська клінічна лікарня №2″, яка знаходиться по вул. Брюллова, переповнена хворими на коронавірусну інфекцію. Моторошні кадри про стан лікарні: хворі лежать прямо в коридорі на лавочках, огляд пацієнтів лікар проводить теж в коридорі. Хворих підписують маркером.”

СПРОСТУВАННЯ

Новини написані на основі відео на якому жінка розповідає про другу медсанчастину якоїсь лікарні. Спочатку, інформацію розповсюджували, як ситуацію в «Міській лікарні №9», але в ній немає другої медсанчастини. Згодом з’явилась інформація, що це «Міській клінічній лікарні №2» в місті Запоріжжя, тобто розповідь про другу медчастину перетворили на номер, вже в самій новині. 

Насправді відео немає жодного відношення не тільки до Запоріжжя, але й до України. Як з’ясувалось, на ньому відзняті кадри з лікарні в Томську, що в Росії. 

3 листопада, відеоматеріал з’явився у Твіттері видання «Настоящее время» з дописом саме про стан лікарень в Томську з хворими на COVID-19, пізніше він був поширений і на російських новинних сайтах.

В запорізьких ЗМІ посилання давали на приватно сторінку в фейсбуку, як джерело інформації, про те на ній ми допис не знайшли, інші ж журналісти посилались на колег, але згодом новини просто видалили.

ВИСНОВОК: 

  • Отже, інформація про те, що відео відзняте в лікарні Запоріжжя є фейком, текст до відео в ЗМІ є повністю помилковим

Авторка. Вероніка Хорольська

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проекту «БезБрехні»

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: