В.о. Генерального прокурора повідомлено про підозру Голові Конституційного Суду України у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч.2 ст. 384 КК України), повідомляють ukrvedomosti.com.ua з посиланням на офіціний сайт Офіса Генпрокурора

За даними слідства, у 2018 році, обіймаючи посаду заступника Голови Конституційного Суду України, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України, він вчинив вплив на свідка у кримінальному провадженні шляхом підкупу, щоб той відмовився від давання показань або дав завідомо неправдиві показання.

Крім того, він тричі протягом 2018-2019 років надав слідчому Управління спеціальних розслідувань Генерального прокуратури України завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, щодо особливо тяжкого злочину, пов’язаного із протиправним заволодінням майновими активами ВАТ «Зуївський енергомеханічний завод», розташованого на Донеччині.

У зв’язку з тим, що Голова Конституційного Суду України не з’явився на виклик до Офісу Генерального прокурора та не надав документів про поважність причин неявки, повідомлення про підозру, як таке що складене керівництвом Офісу Генерального прокурора сьогодні, відправлене йому поштовим зв’язком. Також сьогодні Президентові України відправлено клопотання про відсторонення його від посади судді Конституційного Суду України строком на два місяці.

2

Офис генерального прокурора (ОГП) подозревает главу Конституционного суда Украины (КСУ) Александра Тупицкого в подкупе свидетеля, а также в его заведомо неправдивых показаниях. За неявку судьи на допрос ОГП направил ходатайство о его отстранении от должности на два месяца президенту Владимиру Зеленскому. Об этом рассказала представитель пресс-службы ведомства Марина Хменко в эфире канала «Украина 24».

«Из корыстных побуждений, в личных интересах бывшего председателя Высшего хозяйственного суда Украины повлиял (Тупицкий. – Ред.) на свидетеля в уголовном производстве путем подкупа, чтобы он отказался от дачи показаний или предоставил ложные», – пояснила она.

И добавила: трижды в течение 2018-2019 годов он предоставил следственному управлению спецрасследований ОГП ложные показания, связанные с искусственным созданием доказательств защиты в уголовном производстве по завладению новыми активами ЗАО «Зуевский энергомеханический завод».

Отмечается, что со времени отправления уведомления о подозрении глава Конституционного суда считается подозреваемым в подкупе свидетеля, а также в заведомо неправдивых показаниях свидетеля, то есть совершении уголовных правонарушений, предусмотренных ст. 386 и ч. 2 ст. 384 УК.

Источник: АНТИКОР

2