Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

П’ятирічка ОПГ “Запоріжсталі” у владі: 850 мільйонів на підрядах міської ради

Posted by operkor на 20 января, 2021

Слуги народа работают в поте лица. Сессия Запорожского горсовета. фото Портал Акцент

Так чи інакше пов’язані фірми з менеджментом комбінату “Запоріжсаль” протягом 2016-2020 років отримали замовлень в структурі Запорізької міської ради на суму 850 млн грн. Про це свідчить аналіз системи електронних закупівель “Прозоро”.

При підрахунку взяті до уваги ті фірми, які в публікаціях видання “Наші гроші. Запоріжжя” за цей період відносилися до сфери впливу комбінату “Запоріжсталь” та його менеджменту.

Нижче перелік цих фірм з посиланнями на відповідні публікації сайту “Наші гроші. Запоріжжя” про ці фірми раніше та аргументацією:

ТОВ “Будмонтажснаб”ТОВ “РСУ-строй”ТОВ “Ділайн інжиніринг”ТОВ “МК “Сфера“ТОВ “Террабудінвест”ТОВ “Гост-строй”ТОВ “Техностандартпром”ТОВ “Системний інноваційний сервіс – Запоріжжя”ТОВ “Девелопмент енд констракшн”ТОВ “ХозхімсервісТОВ “Мікс-інвест”ТОВ “Коннект- експерт”ТОВ “Хорс плюс”ТОВ “Будівельна компанія” “Євробудгруп”ТОВ “Будрезерв 2011”ТОВ “Україно-європейська компанія “Реконструкція та будівництво”ТОВ «Системний інноваційний СЕРВІС-ПРОЕКТ»ТОВ “Сіті град пром”ТОВ “ЗВ “Гідроспецбуд”ТОВ “Енергоспецінвест комфорт”ТОВ “Жилсервісбуд”ТОВ “Буд-платформа”ТОВ “Компанія “Вектор-прайм”ТОВ “Смарттек”ТОВ “Міський сервіс”ТОВ “Метінпром”ТОВ “Інжиніринг проект груп”ТОВ “Геос-УКБ”ТОВ “Запоріжспецбуд”.

При цьому, 244,19 млн грн з 850 млн грн отримано без конкурсу.

Загалом же вищевказані фірми отримали протягом 2016-2020 років підрядів від усіх замовників Запорізької області на суму 1,25 мільярда гривень. Окрім структури Запорізької міськради низка закупівель в структурі Запорізької ОДА – 265,6 млн грн.

Нагадаємо, у 2015 році міським головою Запоріжжя став до цього часу невідомий широкому загалу головний інженер комбінату “Запоріжсталь” Володимир Буряк. Водночас, тоді кістяком коаліції в міській раді стала фракція “Опозиційного блоку”, основну частину якої складали представники різних підприємств з групи “Метінвест” Ріната Ахметова в Запоріжжі (і в тому числі “Запоріжсталі”). Представники цієї групи також очолили ключові комунальні підприємства міста, департаменти, тощо.

З того часу журналісти регулярно фіксували отримання підрядів чи земельних ділянок новоствореними фірмами, які були тісно пов’язані з менеджментом комбінату “Запоріжсталь”. Зокрема, тодішнього керівника Ростислава Шурми та фіндиректора  Руслана Божка (який позбувся посади у 2016 році).

Більше того, у 2016 році журналісти продемонстрували тіньовий офіс менеджменту “Запоріжсталі”. Там виявили представників низки фірм, які отримують держзамовлення в структурі Запорізької міської ради, земельні ділянки в Запоріжжі. І вищевказаних фірм в тому числі. В цьому ж офісі регулярно перебував Руслан Божко та Ростислав Шурма. І хоча Шурма позбувся посади директора “Запоріжсталі” восени 2019 році, фірми з його сфери впливу продовжили отримувати підряди в структурі запорізької мерії, зокрема, 69 млн грн на реконструкцію Міського Палацу дитячої та юнацької творчості.

Топ-10 замовників для вищевказаних фірм, по яким сума угод становить 810,72 млн грн:

ЗамовникКількість договорівСума договорів, грн
КП “Управління капітального будівництва”65298 500 807
Департамент з управління житлово-комунальним господарством запорізької міської ради274151 245 229
Департамент освіти і науки Запорізької міськради82113 356 238
КП “Центр управління інформаційними технологіями” Запорізької міськради762 442 041
КП “Запоріжремсервіс” Запорізької міськради955 952 165
Територіальний відділ освіти Хортицького району департаменту освіти і науки Запорізької міськради644 572 779
КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”934 959 491
Територіальний відділ освіти  Шевченківського району  департаменту освіти і науки Запорізької міськради1918 106 499
Департамент культури і туризму Запорізької міськради716 705 725
Комунальне підприємство “Наше місто” Запорізької міськради19614 880 677

Зауважимо, до уваги взяті лише ті фірми, де “Наші гроші. Запоріжжя” чітко виносили в заголовок “Запоріжсталь”, або ж простежували чіткий зв’язок в тексті.

Тут не враховані ситуативні заробітки для різного рівня оточення (газета “Запорізька січ” колишньої радниці міського голови, новостворена юридична фірма юриста “Запоріжсталі” Чумаченка, численні друзі керівництва департаменту культури і т. д.  і т. п.).

Також не враховані різні дотичні пов’язані групи. Для прикладу, група компаній “Теплобудімпорт”, які отримали в структурі Запорізької міськради підрядів на 114,6 млн грн:

ТОВ “Теплобудімпорт”ТОВ “Укртех-строй”ТОВ “Строй лідер”ПП “Запоріжрембудмонтаж”ТОВ “Віраж-авто”ТОВ “Вегабудстрой”ТОВ “АКБ “Південь-буд”ТОВ “Олімпія строй”ТОВ “Імпекс буд 15”ТОВ “Азовенергопроект”ТОВ “Вега-пік”ТОВ “Кіфа-буд”ТОВ “Євробудкомплект”ТОВ “НПК Інженер”.

 Так, співвласником ключової фірми з цієї групи – “Теплобудімпорт” – є батько керівника Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради. Водночас, вони співпрацюють з родиною вже колишнього заступника голови облради Владислава Марченка, також ми часто простежували дружню участь фірм з групи “Теплобудімпорту” в тендерах разом з групою “Вогнетривавтоматикасервіс”. Раніше “НГ.З” прописували зв’язок останньої фірми з Артуром Гарсляном – одним з організаторів International IT Forum в Запоріжжі та партнером спілки вірмен Запорізької області.

Тож з огляду на низку інших публікацій “НГ.З”, очевидні домовленості всі цих фірм з ключовим менеджментом Запорізької міської ради у 2016-2020 роках, але достеменно провести чіткі лінії розподілу з огляду на публічну інформацію по цим фірмам важко, а відтак і віднести їх до групи саме “Запоріжсталі”.

http://zp.nashigroshi.org

ДОСЬЕ.

ОПГ — організована політична група

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: