За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури викрито та зупинено незаконну діяльність з виробництва тютюнової продукції в рамках кримінального провадження за фактом незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів (ч. 1 ст. 204 КК України). За даними слідства на території м. Запоріжжя з серпня 2020 року діяв підпільний завод, на якому здійснювалось незаконне виробництво тютюнових виробів. 

Під час проведення обшуків вилучено більше 2 тон готової тютюнової продукції, 500 кг сировини для її виготовлення, 9 станків для переробки сировини, вироблення та пакування, 924 кг ароматичних домішок тощо. Орієнтовна вартість вилученого складає понад 6,5 млн. гривень. 

Вилучена незаконно виготовлена тютюнова продукція буде досліджена шляхом проведення судових експертиз. Заходи з викриття проводилися співробітниками ГУ ДФС в Запорізькій області. Триває досудове розслідування, повідомляє прес-служба обласної прокуратурию

2

Тютюновий ринок представлений різними форматами сигарет за діаметром, вмістом смол та нікотину, типами фільтрів та сигаретного паперу. Найбільш популярними залишаються тонші, в порівнянні з традиційними, формати сигарет — Super Slims, King Size Super Slims, Queen Size. За останні п’ять років їхня частка на ринку збільшилась у понад два рази і сьогодні складає 48% ринку (за даними AC Nielsen у травні 2019 року).

У розрізі сегментації ринку за міцністю сигарет також спостерігається тенденція до зростаючого попиту на сигарети з порівняно меншим вмістом смол і нікотину. Вподобання українських курців в основному пов’язані з сигаретами невисокої міцності, вміст смол в яких становить 2-8 мг. На частку таких сигарет припадає 78% ринку.

Сьогодні майже 70% всіх сигарет, що продаються в Україні, представлені в низькому і середньому цінових сегментах. Ціна такої продукції складає до 40 гривень за пачку. Високий ціновий та преміальний сегменти мають тенденцію до скорочення – за останні п’ять років їхня частка в сумі зменшилася на 10%, що є наслідком надмірного підвищення ставок акцизного податку і, відповідно, зростання цін на сигаретну продукцію.

Великою проблемою для українського тютюнового ринку сьогодні є нелегальна сигаретна продукція, яка останні два роки зростає особливо стрімкими темпами. Згідно з дослідженням міжнародної компанії Kantar TNS, з початку 2017 року по кінець 2018 ринок нелегальних сигарет збільшився майже у 6 разів. Втрати державного бюджету України лише у 2018 році склали 2.6 млрд. гривень. Втрати місцевих та державного бюджету від нелегальної торгівлі тютюновими виробами у 2019 році оцінюються у 4,5 млрд. грн.

https://operkor.wordpress.com