Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

В Запорожье директора больниц препятствуют полиции в расследовании уголовного дела о закупке медпрепаратов по завышенным ценам «посадовцями» горсовета

Posted by operkor на 19 апреля, 2021

cmol2367_0

Ще шість місяців дав Орджонікідзевський районний суд  Запоріжжя слідчим Головного управління в Запорізькій області для розслідування  фактів заволодіння бюджетними коштами посадовими особами Запорізької міської ради, ряду медичних установ підконтрольних Департаменту охорони здоров`я Запорізької міської ради та керівників підприємств комерційних структур під час проведення закупівель дезінфікуючих засобів, повідомляють «Українські ведомості» з посиланням на ЕДРСР.

Встановлено, що в березні 2020 року рядом медичних установ проведено закупівлю за бюджетні кошти дезінфікуючих засобів «Пентадез 101» (об`ємом 4,5л.) та «Ладоксин» (об`ємом 1л.), за спрощеною процедурою (укладання прямих угод без проведення аукціону).

В період з 20.03.2020 по 01.04.2020 було укладено низку договорів на придбання вказаних засобів медичними установами:  

«Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги», 

«Міська лікарня № 2», 

«Міська лікарня №6»,  

«Міська лікарня №1»,

«Міська лікарня №7»,

 «Міська лікарня №8»  — вартістю 2500 грн. за одиницю «Пентадез 101» (готовий розчин об`ємом 4,5 л.) та 430 грн. за одиницю «Ладоксин» (об`ємом 1л.), на загальну суму понад 1 000 000 грн. Постачальником дезінфікуючих засобів у вказаних закупівлях було обрано ФОП…

За отриманими даними ринкова ціна вказаних дезінфікуючих засобів (у період з 20.03.2020 по 01.04.2020) складала:

«Пентадез 101» — від 700 грн. до 800 грн. за одиницю (готовий розчин об`ємом 4,5 л.),

«Ладоксин» — від 200 грн. до 280 грн. за одиницю (готовий розчин об`ємом 1л.).

В ході проведення досудового розслідування СУ ГУ НП в Запорізькій області 02.04.2020 року надано запит до Департаменту охорони здоров`я Запорізької міськради з вимогами надати завірені належним чином копії документів по взаємовідносинам з ФОП, відповідь до теперішнього часу не надійшла на неодноразові дзвінки керівник установи відповідає, що відповідь буде надана після погодження з юридичним відділом міськради у встановлений законом термін.

07.04.2020 року слідчим управліннм  ГУ НП в Запорізькій області отримано звіт від оцінювача ТОВ «Брок Сервіс Плюс», яка надала відомості стосовно середньої ринкової вартості «Пентадез» в розмірі 1250 гривень за одиницю.

22.04.2020 року на підставі ухвали Орджоніекідзевського районного суду міста Запоріжжя на проведення обшуку за місцем мешкання ФОП. В ході проведення обшуку слідчим не віднайдено та не вилучено жодної фінансово-господарської документації між ФОП та медичними закладами міста Запоріжжя.

В ході подальшого досудового розслідування слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області направлені запити до наступних медичних установ, а саме:

 «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги», 

«Міська лікарня №8»,  «Міська лікарня №1», 

«Міська лікарня № 2», 

«Міська лікарня № 7», 

«Міська лікарня № 6», 

«Міська лікарня № 3»,  

«Центр первинної медико-санітарної допомоги № 8»,  

«Центр первинної медико-санітарної допомоги № 9»,  

«Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2»,

«Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1»,

«Центр первинної медико-санітарної допомоги № 10»,

«Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4»,

«Міська лікарня № 4»,

 «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5»,

 «Міська дитяча лікарня № 1» . Відповіді на вказані запити медичними установами,  надано не було.

Цікаво, що перелічені медичні заклади підпорядковані Запорізькій міській раді як комунальні заклади, з керівниками цих закладів контракт підписує особисто міський голова Володимир Буряк.

30.04.2020 року від УСБ України в Запорізькій області було отримано відповідь про те, що медичні заклади та Департамент охорони здоров`я Запорізької міської ради не виявили бажання надавати зазначені у запитах документи та не визначили взагалі терміни підготовки відповідей.

У зв`язку з викладеним, слідчими СУ ГУНП за погодженням з прокуратурою Запорізької області до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя було направлено клопотання про тимчасові доступи до вищевказаних медичних установ та Департаменту щодо надання оригіналів договору з усіма додатками до них.

 04.06.2020 було отримано ухвали на проведення тимчасових доступів до вищевказаних медичних установ щодо надання договорів з усіма додатками до них, документи вилучено та долучено до матеріалів кримінального провадження.

Також в ході проведення досудового розслідування  допитано в якості свідка директора  «Міської лікарні №3», директора  «Міської лікарні №7», які пояснили, що 20.03.2020 згідно ухвали КМУ №225 були визначені правила проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для запобігання виникненню, локалізації та ліквідації сплесків пандемії «Covid-19». В березні місяці були виділені грошові кошти на обладнання, дезинфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту, експрес тести.

Тендерному комітету була поставлена задача знайти і закупити зазначені товари. Договори були укладені з ФОП, у якого на той момент був весь товар, який  потрібен, також у нього була можливість поставки товару, і відсутня передоплата. Так, як вказані умови підходили повністю, то відразу ж був укладений прямий договір з ФОП .

Допитана в якості свідка директор «Міської лікарні №6» відмовилась від дачі показів за вказаними обставинами.

В ході досудового розслідування була встановлено, що 15.04.2020 року між КНП «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради та ТОВ «ІДЕВІА» укладено угоду на придбання лікарського засобу «Мепенам» 21 000 флакон (порошок для розчину ін`єкцій по 1.0г №1) вартістю 319,90 гривень за один флакон та «Мепенам» 1500 флаконів (порошок для розчину ін`єкцій по 1.0г №1) вартістю 153,80 гривень за флакон, на загальну суму 6 948 600 гривень.

Згідно реєстру лікарських засобів МОЗ лікарський засіб «Мепенам» випускає лише АТ «Київмедпрепарат» (ЄДРПОУ 00480862) з ціною 157 гривень за один флакон (порошок для розчину ін`єкцій по 1.0г. №1 ).

В ході проведення досудового розслідування також було встановлено, що ТОВ «ІДЕВІА» не є виробником вищевказаного препарату. Також є достатні підстави вважати, що ціна на вищезазначений препарат могла бути суттєво завищена.

Слідство продовжено до 02.10.2021  року.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: