Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

 Справа на 2,7 млрд. Слідчі пізно ввечері завершили обшуки по справі про нанесення державі збитків «відповідальними працівниками» “Нафтогазу України”

Posted by operkor на 14 июня, 2021

НЕ ЖДАЛИ!

Слідчі завершили обшуки у приміщенні НАК “Нафтогаз України” у справі щодо несплати службовими особами компанії 2,7 млрд грн податку на додану вартість. Про це повідомив журналістам прес-секретар “Нафтогазу” Максим Білявський.

“Щойно ДФС завершила слідчі дії та залишили офіс НАКу. Відповідальні співробітники Нафтогазу конструктивно співпрацювали з правоохоронними органами. Подальші подробиці повідомлятимуть правоохоронці”, – сказав прессекретар.

Раніше він заявив, що слідчі дії почалися близько 15.00 у відповідності до ухвали рішення суду у головному офісі компанії.

“Можу запевнити, що між представниками НАК “Нафтогаз України” та правоохоронними органами є конструктивна взаємодія і взаєморозуміння. Ми співпрацюємо, підтримуємо слідчий процес”, – відзначив Білявський.

Він уточнив, що йдеться про порушення процедури розмитнення газу у період з 2015-го року.

“Слідчі дії ніяк не впливають на постачання і видобуток природного газу. Усі споживачі як побутові, так і промислові будуть своєчасно отримувати газ у повному обсязі. Більше деталей я повідомити не можу”, – додав представник “Нафтогазу”.

Нагадаємо, ДФС оголосила, що починаючи з жовтня 2015 року по теперішній час, службові особи АТ НАК “Нафтогаз України” не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у ВАТ “Газпром” (Російська Федерація), внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ.

Підприємства-виробники теплової енергії фактично споживають газ, що знаходиться у газотранспортній системі України, однак АТ НАК “Нафтогаз України” не оформляє документи щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, внаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються.

Разом з тим, за період розслідування співробітники Державної фіскальної служби зібрали достатньо доказів, які можуть говорити про факт ухилення від сплати податків. Здобуто докази, що службові особи НАК “Нафтогаз України” не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакету документів, на підставі якого Митний орган України міг би провести митне очищення природного газу.

Остаточна сума завданих державі збитків буде встановлена у ході судово-економічної експертизи.

У ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям службових осіб АТ НАК “Нафтогаз України”

ДФС, кримінальні провадження, Нафтогаз, обшуки

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: