Орджонікідзевський районний суд розгляне позов директриси запорізької гімназії №28 Ірини Бурми. Вона намагається скасувати наказ про дисциплінарне стягнення. Про це йдеться в ухвалі суду. Позовна заява щодо скасування наказу про дисциплінарне стягнення надійшла до суду наприкінці травня цього року. Нині у судовому реєстрі є лише одна згадка про неї, конкретні претензії керівниці детально не розписані. Втім, відповідно до інформації з сайту судової влади, наступне засідання у справі призначили на 27 серпня. 

Нагадаємо, наприкінці березня цього року у мережі з’явилася інформація щодо випадку насильства між школярами у гімназії №28. Один учень нібито засунув іншому у анальний отвір пляшку.

В адміністрації учбового закладу одразу ж спростували цю інформацію, однак визнали факт конфлікту між учнями. Там повідомили, що батьків обох учнів викликали до гімназії і разом з класним керівником вони розібралися у ситуації. Винуватець вибачився і конфлікт був вирішений. 

Пізніше поліція також вказала, що факт зґвалтування не підтвердився, втім між учнями був конфлікт і за цим фактом склали протокол про адміністративне порушення – щодо невиконання батьківських обов’язків.  

Окрему перевірку провели у міській раді, за результатами якої оголосили про звільнення класного керівника класу, у якому стався випадок, а також заступника директора школи з виховної роботи. Крім того, йшлося про оголошення догани психологу навчального закладу та директрисі гімназії № 28

“Запорізький проєкт розслідувань” додатково надіслав запит й отримав відповідь стосовно результатів і наслідків вказаної перевірки.

У документі зазначається, що класний керівник 5-а класу офіційно не зафіксував насилля над учнем, тому не була своєчасно скликана комісія з розгляду випадків булінгу в гімназії. Пізніше комісію все ж скликали, але на ній вирішили, що випадок не можна кваліфікувати як булінг, оскільки цькування не мало систематичного характеру. 

Зазначається, що саме за вказану бездіяльність департамент освіти і науки Запорізької міськради оголосив догану директрисі гімназії №28 Ірині Бурмі. Відбулося це на початку травня цього року. 

Вже сама гімназія притягнула до аналогічної дисциплінарної відповідальності заступників директора з навчально-виховної роботи Володимира Голуба та Юлію Лещенко, практичну психологиню Людмилу Вагіну, вчительку образотворчого мистецтва Олену Рудяк, вчительку російської мови та літератури Олену Мінаєву (останні, вочевидь, – це вчителі, які чергували у той день).

Стосовно звільнень у відповіді повідомляється, що роботи лишилась Тетяна Руденко. Її посада, відповідно до інформації з порталу відкритих даних, – заступниця директора з виховної роботи, вчителька російської мови та літератури. Стаж роботи Руденко – 33 роки.

Наразі директриса гімназії № 28 Ірина Бурма у суді намагається оскаржитивочевидь, вказану догану від департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

Джерело: https://zr.zp.ua/

ТЕГИ:булінг,гімназія 28,школярі.,