Запорізький апеляційний суд визнав недійсним договір оренди землі на території скверу Яланського.  Ця земля була в оренді ТОВ “Ленд дівелопмент” Володимира Кальцева. Про це повідомив запорізький правозахисник Денис Тарасов на своєму ютуб-каналі.

Так, Денис Тарасов  зазначив: “Сьогодні визначальне рішення для громади Запоріжжя. Визнано недійсними договори оренди Кальцева щодо парку Яланського. Скасовано рішення Запорізької міської ради щодо передачі парку Яланського Кальцеву”.

Всі подробиці юрист пообіцяв повідомити пізніше.

Стосовно позову щодо оренди землі у сквері Яланського, нині у судовому реєстрі є рішення лише першої інстанції від 23 листопада 2020 року. Тоді Орджонікідзевський районний суд відмовився скасувати рішення Запорізької міської ради та визнати недійсним два договори оренди землі.

Остання ухвала Апеляційного суду у цій справі датується червнем цього року, де суд витребовував документи. Останній судовий розгляду у цій справі призначено на сьогодні. Саме рішення має з’явитися у реєстрі пізніше.

Зазначимо, що “Ленд Дівелопмент” може оскаржити це рішення у касаційній інстанції.

Нагадаємо, Запорізька міська рада та ТОВ “Ленд Дівелопмент” у 2009 році уклали дві угоди оренди ділянок площею 2,58 та 1,13 га для розташування багатофункціонального торгово-розважального комплексу на перехресті вул. Сорок років Радянської України (нині Незалежної України) та вул. Лєрмонтова (йдеться про одну ділянку безпосередньо у сквері Яланського та ще одну – біля цирку).

У 2018 році фірма почала будівництво торгово-розважального комплексу, але цю діяльність заблокували активісти, які виступали проти появи ТРЦ на місці скверу.

Нині будівництво торгового комплексу не ведеться. Містяни висадили у сквері молоді дерева, але територія все одну виглядає пусткою. Там немає нормальних доріжок, лавочок та інших об’єктів інфраструктури.

Раніше “Запорізький проєкт розслідувань” писав про програш суду щодо скасування дозволу на вирубку дерев у запорізькому сквері Яланського.

https://zr.zp.ua