Порошенко - рисунок с сумкой


П’ятий президент України, співзасновник та співголова «Партії регіонів», четвертий секретар РНБО, перший лідер партії БПП, який після поразки на президентських виборах став першим лідером партії «Європейська солідарність», нардеп Петро Порошенко вважає, що за кримінальною справою проти нього стоять «незримо» президент України Володимир Зеленський та бізнесмен Ігор Коломойський.


“За моєю інформацією архітектором моєї справи є пан Зеленський, який дає вказівки та який організовує та несе за це відповідальність, замовником виступає пан Коломойський. Я це стверджую авторитетно: як помста за Приватбанк, як помста за всі ці речі”, — сказав Порошенко на прес-конференції у Варшаві.
“І прошу звернути увагу… що проти… Коломойського, незважаючи на обґрунтовану підозру в крадіжці понад $10 млн, виведення коштів, відмивання грошей… на шахрайство та інше — Коломойський у нас без підозри… без санкцій. Коломойський у нас дуже активно разом із Зеленським заробляє”, — додав політик.
За словами народного депутата, доказом його слів є документи, оприлюднені Pandora Papers. «І це лише перша серія», — зазначив Порошенко.
Як повідомлялося, ДБР 20 грудня 2021 року повідомило Порошенка про підозру у державній зраді та сприяння діяльності терористичним організаціям у рамках справи про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. Раніше в рамках цього ж кримінального провадження про підозру було повідомлено народного депутата фракції “Опозиційна платформа — За життя” Віктора Медведчука та колишнього міністра енергетики Володимира Демчишина.
Порошенко, який перебуває у відрядженні в ЄС, 6 січня заявив, що повернеться до України 17 січня. Того ж дня Печерський райсуд Києва розглянув клопотання прокурора та ухвалив рішення про арешт майна Порошенка, яке, згідно з державними реєстрами, належить йому на праві власності, зокрема це об’єкти нерухомості, корпоративні права та ін.