Княжицкий--

Національне агентство з питань запобігання корупції надіслало до Офісу генерального прокурора обґрунтований висновок щодо виявлення порушень у декларації народного депутата України від фракції «Європейська солідарність» Миколи Княжицького. Про це повідомили у прес-службі НАЗК.


«Національне агентство склало та направило до Офісу генерального прокурора обґрунтований висновок про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-2 ККУ, у діях народного депутата Миколи Княжицького», – зазначили у Нацагентстві.

Як встановило НАЗК, нардеп Княжицький не задекларував 1,2 млн грн застави, яку він вніс за підозрюваного. У довідці Нацагентства не вказується прізвище. Проте, як встановило «Слово і справа», йдеться про колишнього виконувача обов’язків голови правління ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Руслани Журило. Саме йому у грудні 2017 року зменшили заставу з 12 до 1,2 млн грн, про що вказується у документі НАЗК.
Нардеп Княжицький пояснив, що не вказав на цю інформацію, ґрунтуючись на відповідних положеннях кримінального процесуального законодавства.
Проте, як вважає НАЗК, внесення коштів як застава підозрюваного/обвинуваченого не припиняє право власності заставника на ці гроші. До того ж повернення цих коштів не супроводжується настанням наслідків у вигляді отримання доходу. Станом на 31 грудня 2020 року, зазначені 1,2 млн грн Княжицького перебували на спеціальному депозитному рахунку Київського апеляційного суду.
У коментарі виданню «Слово і справа» Микола Княжицький назвав інформацію НАЗК брехнею та спробою політичного переслідування.
«Очевидно, що кошти, внесені як застава згідно з КПК, не належать до жодного з видів грошових активів, які підлягають декларуванню. Персона, яка внесла заставу, не може володіти, користуватись або розпоряджатися цими грошима. Вона не має права вимоги їх повернення. Вона не може ці кошти перепоступити будь-кому, не може від них відмовитися, подарувати чи заповідати на розвиток НАЗК», – заявив депутат.
декларація, напк, Микола княжицький, офіс генпрокурора