Гаубиця 155-мм M777. Фото Міноборони США

Міністр оборони США Ллойд Остін у ході візиту до Києва заявив, що американські гаубиці вже перебувають в Україні. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на заяву Ллойд Остіна американському кореспонденту FoxNews.

В Україні вже 18 гаубиць. Зараз готуються ще 7 одиниць. Незабаром ще 72 гаубиці.

Повідомлено, що підготовка 50 українських артилеристів вже завершена.

Незабаром розпочнеться 6-денний курс для наступних 50 військових Збройних Сил України.

Навченні користуватися американською артилерію українські військові потім мають передати свої знання іншим українським артилеристам.

Також Україна отримає додатково допомогу в розмірі 322 мільйони доларів на закупівлю, зокрема, боєприпасів радянського виробництва, ймовірно, артилерійських снарядів.

Міністерство оборони США додатково оприлюднило кадри, на яких відбувається завантаження протитанкових комплексів «Javelin» для України.

Додатково американське Міноборони повідомило, що з цією партією відправляться в Україну зенітні комплекси «Stinger».

«Пілоти готують ящики з припасами, що містять зенітні комплекси Stinger, протитанкові комплекси Javelin та інше обладнання, яке відправиться в Україну через базу Повітряних сил Дувр у квітні 2022 року», – йдеться у повідомленні Міноборони США.

Підготовка у США комплексів Javelin для України. Квітень 2022. Кадр з відео Міноборони США

Підготовка у США комплексів Javelin для України. Квітень 2022. Кадр з відео Міноборони США

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні новий пакет військової допомоги на суму 800 млн доларів.

Україна отримає від Америки 75 додаткових 155 мм гаубиць та 144 000 боєприпасів до них; 72 тягачі для буксування гаубиць; 121 тактичний безпілотник Phoenix Ghost.