Старух -

Керівник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух відповів на питання “Медіацентру. Україна” та розповів про ситуацію в регіоні.

В першу чергу очільник ЗОВА прояснив ситуацію щодо відведення військ від Мелітополя. Так, деякі структури окупаційних військ відійшли у Херсонському напрямку. Разом з тим, на окремі території зайшли представники так званої ДНР, які продовжують тероризувати мирних мешканців.

  • За нашою інформацією, питання не в бойових підрозділах, які накопичуються по напрямках. В низці громад наприкінці минулого тижня відвели ті структури окупанта, які забезпечували контроль і тероризували населення. Їх зняли з блокпостів та відправили по Херсонському напряму. Наразі у деяких громадах, де відбувся такий “відхід”, зайшли нові, тобто була здійснена проста ротація. Так зайшли представники так званої ДНР, які намагаються продовжити терор над місцевим населенням.

Олександр Старух зазначив, що в першу чергу, пріоритетним для ворога є Донеччина та Луганщина, проте, на східних територіях Запорізької області продовжуються запеклі бої. Але продовжується і укріплення рубежів області. Наразі до цієї роботи долучаються усі регіони. Така кооперація зусиль та взаємопідтримка допомагає нашим Збройним Силам давати гідну відсіч окупанту та боронити території.

  • Чим міцніша оборона, тим у ворога менше шансів навіть зрушити з місця. Кожний сто разів подумає, коли побачить перед собою укріпленні рубежі. Запоріжжя воює, працює, укріплюється з березня. Наразі робота триває. Її вивели на новий рівень, зараз допомагає уся держава. Всі захищають свої міста на підступах до Запоріжжя.

Що стосується ситуації з евакуацією мирних мешканців, вона триває, однак кількість людей значно менша, ніж у березні. За словами Олександра Старуха, Запоріжжя і зараз є прихистком для вимушених переселенців, де люди мають можливість перепочити та вирушити далі у більш безпечні місця. Обласний центр не може бути точкою постійного перебування саме через безпосередню близькість до лінії бойових дій. Керівник ЗОВА зазначив, що спочатку основну масу евакуйованих складали мешканці Маріуполя. Наразі ж відбувається активний рух мешканців Запорізької області та Херсонщини. 

Більш детально за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=lNmYNgryhMo

Департамент культури та інформаційної політики