Мамай мэр Полтавы

Мэр Полтавы Александр Мамай оформил своих кухарку и уборщицу в качестве работников коммунальной организации, которым платили по 15 тыс. гривен в месяц из бюджета города. Об этом пишет «Полтавщина».

Полиция расследует дело фиктивного трудоустройства в КО «Институт развития города» двух женщин, которые убирали имение и квартиру мэра. За 9 месяцев на это израсходовали 266,4 тыс. гривен.

Согласно материалам дела по ч. 2 ст. 364 УК, директор коммунальной организации Татьяна Татарина оформила сотрудницами заведения двух женщин, которые ни дня на работе не появлялись. Впрочем, сведения в табели учета рабочего времени этих сотрудниц вносили и бухгалтеры их подписывали. Это дало основания для начисления женщин зарплат.

Как выяснили правоохранители, вместо исполнения обязанностей в «ИРМ» две его сотрудницы выполняли функции домохозяек и уборщиц в доме, где живет Александр Мамай, и двухэтажной квартире, принадлежащей лицу, с которым Мамай переписывался по уборке. Женщины работали в этих домах кухарками и уборщицами.

В рамках этого расследования в апреле в горсовете, в «ИРМ» и квартире  мэра провели обыски. В результате правоохранители изъяли по меньшей мере два iPhone, которые содержали переписку по услугам домохозяек, а также видеозаписи их посещения помещений мэра, системный блок, смартфон Samsung, банковские карточки, флешки и юбилейную медаль РФ «65 лет победы. 1945 — 2010» с георгиевской лентой. Также на допрос вызывалась главная бухгалтер «Института развития города».

Мамай мєр Полтавы

При этом Александру Мамаю не понравилось, что следственные действия проводились тогда, когда его дети находились в этих помещениях, и он пригрозил правоохранителям «бойней».

В течение мая и июня адвокаты городского головы Денис Репало, Владислав Пожидаев и Александр Ковжога добились возвращения арестованного после обысков имущества. В случае, если следователям удастся доказать чью-либо вину, должностным лицам может грозить до 6 лет тюрьмы, со штрафом — до 17 тыс. гривен.

https://antikor.com.ua/

2

ПРАВООХОРОНЦІ ВРУЧИЛИ ПІДОЗРУ ДИРЕКТОРЦІ «ІНСТИТУТУ РОЗВИТКУ МІСТА» ТЕТЯНІ ТАТАРІНІЙ

Тетяна Татаріна
Тетяна Татаріна | Фото: rada-poltava.gov.ua

Справа документального оформлення хатніх працівниць мера Полтави в комунальну організацію «Інститут розвитку міста» виходить на стадію повідомлення фігурантам про підозру у вчиненні кримінального правопорушення

На основі судових документів «Полтавщина» вже пояснила суть кримінального провадження щодо фіктивного працевлаштування хатніх працівниць Полтавського міського голови Олександра Мамая до КО «Інститут розвитку міста». За даними правоохоронців, за послуги кухарки та прибиральниці з міського бюджету за 9 місяців було виплачено майже 270 тис. грн.

За нашою інформацією, 28 червня правоохоронці вручили підозру директорці «Інституту розвитку міста» Тетяні Татаріній. Можливо, аналогічні процесуальні рішення були прийняті й щодо інших фігурантів цієї справи, але про їхні імена поки не повідомляється навіть неофіційно.

Ми не можемо сказати, чи ознайомилася з підозрою сама Тетяна Татаріна. Вона наразі перебуває у складному становищі, адже очолювана нею комунальна організація цілодобово працює у режимі гарячої лінії для переселенців, а також приймає гуманітарну допомогу від різних міжнародних організацій.

Втім, на нашу думку, не вона є головним фігурантом цієї справи. Можливо, у ході слідства правоохоронці запропонують їй дати свідчення проти Олександра Мамая і вийти із цієї історії повністю «сухою».

Якщо аналізувати подальший розвиток подій з політичної точки зору, то кримінальна справа може стати підставою для відсторонення мера з посади з послідуючою «ротацією» секретаря міськради: Андрія Карпова (Європейська Солідарність) замінити на представника зі «Слуги народу». У такому випадку новий секретар буде виконувати обов’язки міського голови. Однак, не будемо так глибоко продовжувати можливі сценарії розвитку подій.

Довідково. Рішення щодо оголошення підозри приймає прокурор або слідчий за погодженням з прокурором на стадії досудового провадження і лише у випадку наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення. Таким чином, на момент повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення органами досудового розслідування має бути зібрано вже достатньо доказів.

Оновлення о 14:30. Прес-служба управління СБ України в Полтавській області повідомила, що в рамках розслідування кримінального провадження оголошено низку підозр.

Так, чотирьом особам, які були задіяні у «схемі», повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України – «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного або надзвичайного стану», двом з них також повідомлено про підозру у «Службовому підробленні» (ст. 366 КК України).

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

https://poltava.to