У вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ вперше повідомляється про початок російського наступу на Запорізькому напрямі. «Противник веде наступальні дії на бахмутському, авдіївському та запорізькому напрямках», — йдеться у зведенні. Про просування російських військ та захоплення двох сіл за тридцять кілометрів від південної околиці Запоріжжя писали у п’ятницю і російські «військори».

Військовий злочинець Ігор Гіркін-Стрєлков вважає, що на Запорізькому напрямі розпочався «широкий наступ», що давно очікувався, але оцінює його перспективи песимістично для російської сторони: «вважаю можливими початкові місцеві успіхи і деякий поступ до Запоріжжя. Можливо — при успіху — вийде взяти кілька невеликих міст… досі, коли противник завдасть свого контрудару. Однак вирішальної переваги у наших військ на цьому напрямі немає, мобільні резерви ворога в районі Дніпра та Запоріжжя не зворушені (втягнути їх у бій за Бахмут у нашого командування не вийшло)».

Міноборони РФ повідомило у п’ятницю про взяття села Кліщеївка за п’ять кілометрів на південь від Бахмута. Напередодні про взяття села силами ПВК «Вагнер» оголосив Пригожин; у заяві МО РФ «Вагнер» не згадується. Після захоплення містечка Соледар російські війська намагаються відрізати Бахмут із півночі та з півдня.

Конференція антипутінської коаліції на базі «Рамштайн» завершилася сьогодні без ухвалення рішення про передачу Україні німецьких танків «Леопард 2». Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Україна має отримати ці танки до початку весняного контрнаступу ЗСУ. У Берліні біля Бундестагу зібралася велика українська демонстрація, люди скандують «Нам потрібні танки!».

Багато країн ЄС висловили готовність передати Україні танки «Леопард», які стоять у них на озброєнні, але більшість громадян Німеччини все ще відчувають сильний дискомфорт при думці про участь німецьких танків у війні проти Росії. Уряд соціал-демократа Олафа Шольца вагається і затягує ухвалення рішення.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі сказав, що видавити російських окупантів з усієї території України до кінця 2023 року буде «дуже, дуже важко», хоч і можливо.