жрать деньги

Міноборони під час війни закуповує продовольство для ЗСУ за цінами в кілька разів вищими за ринкові. Про це йдеться у розслідуванні видання “Дзеркало тижня”, яке провів журналіст та засновник проекту “Наші гроші” Юрій Ніколов.

У розпорядження Ніколова потрапила угода Міністерства оборони України на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській та Черкаській областях. Угоду на суму 13,16 мільярда гривень було укладено 23 грудня 2022 року.

Закупівельні ціни на продукти, які в ньому закладені, виявилися завищеними у 2—3 рази порівняно з ринковими цінами.
Наприклад, Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна у магазинах Києва зараз становить близько 7 грн за штуку. Картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому її роздрібна ціна в магазині — 8—9 грн.

Постачальником продуктів зазначено класичну фірму-”прокладку” зі статутним капіталом в 1 тисячу гривень. А ось її власник — досвідчений у забезпеченні армії Валерій Мелеш, колишній директор державного підприємства Міністерства оборони «Білоцерківський військовий торг».

Ніколов також звертає увагу на те, що наразі інформація про закупівлю Міноборони є закритою для громадськості, що, на його думку, підвищує апетити тих, хто освоює кошти на закупівлю на потреби армії у воєнний час.