Китай міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган-

Ситуація підійшла до критичного моменту, і її потрібно вирішувати дипломатичним шляхом, наголосив глава китайського МЗС. Процес мирних переговорів для врегулювання ситуації в Україні має розпочатися якнайшвидше, оскільки санкції та тиск не вирішать проблему. Про це 7 березня заявив міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган на прес-конференції, присвяченій зовнішній політиці країни, повідомляє CNN.

«Українська криза підійшла до критичного моменту. Або припиняються бойові дії та відновлюється мир і починається процес політичного врегулювання, або у вогонь підливається ще більше олії, і конфлікт ще більше розширюється і виходить з-під контролю», — наголосив глава МЗС КНР.

Він зазначив, що Пекін «не є стороною конфлікту і не постачав зброю жодній зі сторін».

«Китай завжди має власну думку… Між війною та миром ми вибрали мир; між санкціями та діалогом ми вибрали діалог; між роздуванням полум’я та зниженням температури ми вибрали останнє», — додав Ган.

Нагадаємо, 24 лютого Пекін представив «мирний план» щодо врегулювання війни на території України. Документ передбачає припинення вогню та мирні переговори України й Росії.

У відповідь на ініціативу США заявили, що Китай може зупинитися на першому пункті плану, а саме повазі суверенітету всіх націй.