Сенниченко глава ФГИУ

У жовтні 2019 року, видання «Апостроф» опублікувало розслідування, в якому йшлося про таємне майно дружини голови ФДМУ Дмитра  Сенниченко та ухиляння родиною Сенниченко-Чміль від сплати податків. Зокрема, журналісти виявили купівлю ними офісного та гаражного приміщень у столичному центрі «Карнегі тауер» в Києві (Кловський узвіз.

Так, у 2005 році, від імені ТОВ «Гольф Сіті» Сенниченко подав запит до влади Криму виділити близько 70 км узбережжя шириною 1-1,5 км під забудову курортних об’єктів. Проте, перемовини з кримською владою не увінчалися успіхом, а після появи інформації у ЗМІ, що «Гольф Сіті» не має коштів, а її метою було закріпити за собою прибережну землю, переговори були скасовані. Проте журналісти пов’язують наявність ділянки землі у Криму, задекларованою Сенниченком, з діяльністю на користь забудовника «Гольф-Сіті».

У 2020 році ФДМУ під керівництвом Сенниченка у межах програми приватизації продав 100 % акцій ПрАТ «Готель «Дніпро» Товариству з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Смартленд». Втім, скоро до Національного антикорупційного бюро, офісу Генпрокурора та Держбюро розслідувань були надіслані скарги стосовно ймовірного зловживання Сенниченком владою та службовим становищем під час укладання цього договору.

Заявник вказав, що при цьому в довідках фірми та в ЗМІ були названі різні бенефіціари, а також було порушено положення законодавства про приватизацію в частині залучення кредитних коштів. ВАКС після розгляду скарги вирішив, що заява містить об’єктивні дані про вчинення правопорушення та зобов’язав НАБУ внести дані до ЄРДР.

Після аукціону «справжнім» покупцем готелю назвав себе бізнесмен Олександр Коханівський, проте він відмовився сказати, хто ще, крім нього, взяв фінансову участь у придбанні готелю. Згодом, видання Kyivpost повідомило, що серед покупців «Дніпра» є букмекерська компанія Parimatch.

Кримінальні провадження

Станом на 2021 рік проти Дмитра Сенниченка було відкрито шість кримінальних проваджень. Ці справи стосувалися, зокрема, продажу готелю «Дніпро», а також можливої спроби доведення до штучного банкрутства заводу Електроважмаш, порушення процедур формування переліку об’єктів приватизації; замовчування майна у декларації та призначення занадто великої кількості заступників, що не відповідає вимогам законодавства.

22 березня 2023 року НАБУ повідомило про підозру колишньому голові Фонду державного майна Дмитру Сенниченку в справі про організацію злочинного угрупування та заволодіння більше як 500 млн грн. У НАБУ та САП заявляють, що встановили два епізоди діяльності злочинної організації.

Перший стосується державного Одеського припортового заводу. Інкриміновані збитки – 390 млн грн.

Другий епізод стосується державної Об’єднаної гірничо-хімічної компанії. Інкриміновані збитки – ще 118 млн грн.

*

І при цьому букеті держсекретар США Ентоні Блінкен назвав Дмитра Сенниченка «прикладом успішної боротьби з корупцією в Україні»

1

Держсекретар США Блінкен навів приклади успішної боротьби з корупцією в Україні

7 июля 2021 года

Блінкен пообіцяв не дати РФ використовувати 'Північний потік-2' як зброю проти України

Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав хорошим прикладом, як потрібно боротися з корупцією в Україні, роботу глави Фонду державного майна Дмитра Сенниченка. Глава відомства раніше звернувся до правоохоронних органів після того, як йому запропонували хабар, що призвело до багатьох арештів.

Про це Блінкен розповів під час онлайн-виступу на «Конференції реформ в Україні» у Вільнюсі 7 липня, трансльованого на YouTube-каналі In time Ukraine. «Дмитро Сенниченко на своїй посаді не тільки почав істотні реформи щодо державних підприємств, а й доклав зусиль із питань приватизації. Йому запропонували 5 млн доларів за призначення директора Одеського припортового заводу. Однак він звернувся до правоохоронних органів, що призвело до багатьох арештів, здійснених НАБУ. Він також дотримувався чесності і порядності в питанні призначення на посаду керівника ОПЗ. Ось як треба боротися з корупцією», – заявив держсекретар.

Блінкен також додав, що Україна втрачає приблизно третину свого ВВП через корупцію. «$ 40 млрд… Приблизно 30% українського ВВП втрачається через корупцію, може і більше», – підсумував він.

Раніше Дмитро Сенниченко заявив, що за півтора року роботи на своїй посаді йому неодноразово надходили погрози. Крім того, деякі люди пропонували чиновнику хабаря: частину з них він «здав» Національному антикорупційному бюро України (НАБУ).

Сенниченко зазначив, що кількох хабародавців уже відправили під суд. «Захищаємося. У нас є, скажімо так, контрметоди. Кількох хабародавців я особисто здав у НАБУ, вони вже під судом. Перший мені $5 млн хабаря намагався дати, другий – $800 тис., третій – $100 тис.», – сказав глава Фонду.

1

Сенниченко выдавал себя за «разоблачителя коррупции», чтобы устранить конкурентов — НАБУ

22 МАРТА 2023,  АНАСТАСИЯ ЖАРИКОВА

Экс-глава Фонда госимущества Дмитрий Сенниченко несколько раз отказался от многомиллионных взяток, чтобы создать себе имидж борца с коррупцией. На самом же деле таким образом он устранял конкурентов. Об этом утверждают представители НАБУ.

Сенниченко и его приближенное лицо, и.о. директора АО «ОПЗ» и владелец ООО «Агрогазтрейдинг» незаконно продлевали действие дополнительных соглашений о переработке газа в карбамид и аммиак на невыгодных для завода условиях.

«В то же время параллельно с реализацией коррупционной схемы к главе ФГИ обратился представитель другого потенциального поставщика для ОПЗ. С целью устранения конкурента глава ФГИ решил стать обличителем», — говорится в видео.

22 июня 2020 года он обратился с соответствующим заявлением в НАБУ. После этого должностное лицо продолжило выполнение собственных преступных планов. 23 июня Сенниченко обеспечил заключение нового договора между Одесским припортовым заводом и ООО «Агрогазтрейдинг» на невыгодных для ОПЗ условиях.

«Как впоследствии обнаружили детективы и прокуроры, о фактах предоставления неправомерной выгоды тогдашний руководитель ФГИУ сообщал, чтобы устранить «конкурентов» на «ОПЗ» и «ОГХК» и других предприятиях из сферы ФГИУ — лишь бы подконтрольная его преступной организации компания могла заработать», — говорится в релизе в НАБУ.