«Формування виваженої тарифної політики на житлово-комунальні послуги в області є одним з основних пріоритетів у роботі облдержадміністрації. На сьогодні рівень собівартості  послуг з утримання будинків і прибудинкових територій, а також  послуг з теплопостачання в області нижчий за середньоукраїнські показники. Перевищує середньоукраїнський показник тільки  вартість води і водовідведення. За словами заступника голови ОДА Лариси Мефьодової (на фото)  понад 60% споживачів — це жителі обласного центру, де послуги з водопостачання та водовідведення надає КП «Водоканал»

Підприємство на сьогодні обслуговує кредит ЄБРР, термін дії якого закінчується в 2014 році, і питома вага витрат на обслуговування кредитної лінії становить 8% у структурі тарифу.

— Сьогодні проводиться переоснащення водоканалів енергозберігаючим обладнанням. Також плануємо будівництво локальних когенераційних станцій, що використовують в якості палива мулові відкладення водоканалів. За дорученням голови облдержадміністрації Бориса Петров  проходить передача об’єктів і цілісних майнових комплексів підприємств водопостачання на баланс

КП «Облводоканал». На сьогоднішній день завершено процес передачі об’єктів водопостачання смт. Степногірськ, м. Василівка, м. Дніпрорудне, що дозволило знизити тарифи на 10-15%, а в Куйбишевському районі — з 9 грн. до 4, 48 грн. / м.куб. Завершується передача підприємства водопостачання м. Токмак. І ми далі будемо вести цю роботу, — заявила Л.Мефьодова.

Крім того, у найближчі 4 роки в рамках діючих програм з  реалізації енергозберігаючих заходів в області буде залучено понад 500 мільйонів гривень. При цьому середньорічна економія від їх реалізації складе 91 млн. грн, що дозволить стримувати зростання тарифів при постійному і значному підвищенні ціни на природний газ.

Управління у справах преси та інформації